Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego
Apel podsumowujący rok szkolny 2023/2024
20 czerwca 2024r. odbył się uroczysty apel podsumowujący rok szkolny 2023/2024. Apel poprowadziła Pani Dyrektor Angelika Gościk. Na początku Pani dyrektor odczytała uczniów z najlepszymi wynikami oraz uczniów z najlepszym zachowaniem. Następnie nauczyciele wręczyli uczniom nagrody za udział w konkursie pięknego czytania, znajomości tabliczki mnożenia, w konkursie pięknego pisma, znajomości zasad ortografii. Wszystkim gratulujemy.
ZUS przypomina
Podziękowania
Dzień Dziecka- KWAITOTWÓR
ZUS przypomina
Zebranie rodziców
W dniu 12 czerwca (środa) o godzinie 17.00 w budynku szkoły odbędzie się zebranie rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/ 2025.
Zapraszamy.
Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę"
realizowany był w zakresie zdrowego odżywiania.
Międzynarodowy Turniej Kajak Polo
W dniach 8 – 9 czerwca br. w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbył się Międzynarodowy Turniej Kajak Polo. Znakomicie zaprezentowali się w nim zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Set Kaniów przy Szkole Podstawowej w Kaniowie, którego członkiem jest Jan Buchacz. Wraz z zawodnikami: Robert Sołdra, Natan Pilarz, Natalia Dyduch, Zofia Sadkowska, Xavier Świerkot, Aleksander Łukasik nasz uczeń zajął drugie miejsce w kategorii Panda Cup.
Gratulacje!
Płatność za obiady
Płatność za obiady w miesiącu maju wynosi: 90 zł.
Wpłat należy dokonywać do 10.06.2024 r. na konto Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bestwinie o numerze: 19 8453 0002 0000 4662 2000 0080. W tytule przelewu proszę podać: imię i nazwisko dziecka oraz klasę. W polu odbiorca przelewu należy wpisać: ZSP Bestwina. Prosimy o zgodne i terminowe wpłaty.
Płatność za przedszkole
Termin płatności za przedszkole za maj 2024 r. upływa 10.06.2024 r.
Proszę dokonywać wpłat na konto Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwinie o numerze: 19 8453 0002 0000 4662 2000 0080. W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz grupę. Prosimy o terminowe i zgodne wpłaty. Potwierdzenia będą do odbioru u wychowawców grup od 3.06.2024 r.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury”
W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 wszyscy pierwszoklasiści naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, do którego włączyły je wychowawczynie, panie Małgorzata Szwajkowska, Barbara Górka i Ewelina Pysz. Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych nauczycielki klas pierwszych przeprowadziły zajęcia:
- Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych.
- Misja dom. Na tropie ekonawyków.
- Misja sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą.
- Misja las. Na tropie roślin i zwierząt.
- Misja zielona energia. Na tropie odnawialnych źródeł energii.
- Misja łąki i pola. Na tropie zapylaczy.
Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Podczas zajęć tematycznych dzieci uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Na zakończenie szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Małgorzata Szwajkowska
Teatr Moich Marzeń
W dniu 21 maja klasy młodsze obejrzały musical "O małej syrence w niejednej piosence" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń.
Ostatnie zadanie projektu klas 1c i 2a: Europa i Ja
Kolejne zadanie za nami - to już ostatnie. Uczyliśmy się liczyć po włosku. Projekt się zakończył, był to czas niezwykły, na pewno zostanie z nami na długo.
4
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
- 16
Dnia 30 kwietnia uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: Panią Magdaleną Wodniak-Foksińską, Panem Ireneuszem Sikorskim oraz z Panią Iwoną Jarczyk, zaprosiły nas na apel dotyczący rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja.
Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, po którym nastąpiła część artystyczna.
„ To wydarzenie historyczne pomoże uświadomić, jaką ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.
Uchwalono ją w 1791 roku – była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej.
Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela.
Dała nadzieje na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do byłej świetności.
Nie przypadkowo od 2004 roku w przededniu Dnia Konstytucji obchodzimy dzień Flagi
Narodowej. Jak długo biało-czerwone barwy kojarzone będą z Polska i Polakami zależy
wyłącznie od nas Polaków, a przede wszystkim, od młodych Polaków!”
Uczniowie klasy 5 recytowali wiersze i śpiewali, wraz ze szkolnym chórem, piosenki, które przybliżyły historię ważnych dla nas dat. Podczas akademii wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Bestwina , prowadzony przez Panią Marię Drewniak. Uczniowie przedstawili tańce regionalne. Prezentację artystyczną przygotowała Pani Magdalena Sierant, dekorację przygotowała Pani Magdalena Wodniak- Foksińska.
Na zakończenie uroczystości zostaliśmy zaproszeni do wspólnego odśpiewania utworu zespołu Chłopców z Placu Broni - "Kocham wolność".
Mowę podsumowującą wygłosiła Pani Dyrektor.
Rozdano nagrody laureatom i finalistom konkursu "InstaLogik". Sponsorem tych nagród była Rada Rodziców.
„To po to dziś przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości,
które pozwalały Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. To
właśnie po to przypominamy wszystkim Polakom, rozproszonym po całym świecie o
tych którzy żyli i działali na rzecz Ojczyzny.”
UCZENNICA KLASY 8a MAJA MICHAŁEK
"Na szczycie im. Mietka Krzaka"Wyniki I edycji międzynarodowego konkursu
wyniki I edycji międzynarodowego konkursu
Tydzień Świadomości Autyzmu
Klasa 2b brała udział w realizacji projektu Tydzień Świadomości Autyzmu, uczniowie brali udział w warsztatach związanych z autyzmem, w ostatnim dniu projektu przyszli ubrani na niebiesko.
Tydzień Świadomości Autyzmu
W naszej szkole w dniach 05.04 - 12.04. 24 obchodziliśmy Tydzień Świadomości Autyzmu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i wsparcie podczas organizacji tego wyjątkowego tygodnia.
W tym roku po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt brać udział w Biegu Świadomości Autyzmu. Klasy czwarte pod opieką p. Agnieszki Dutki i p. Artura Ścisłowskiego spisali się na medal - i medale otrzymali!Inicjatywa w ramach współpracy z Fundacją Coś Dobrego w Kielcach.
Dziękujemy nauczycielom prowadzącym warsztaty i edukacyjne lekcje. Wychowawcom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu edukacyjnego korytarza. P. Kasi Jonkisz za świetne zdjęcia z Fotoramki. Podziękowania za aktywność, współpracę kierujemy również do Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.
Dzięki Radzie Rodziców mogliśmy kupić medale, natomiast Pani Magda Wodniak- Foksińska podarowała nam niebieskie cukierki dla wszystkich uczniów naszej szkoły!
Poniżej na wirtualnej tablicy prezentujemy jak było pięknie, intensywnie, niebiesko i edukacyjne = BUDUJEMY ŚWIADOMOŚĆ. DZIĘKUJEMY!
Do zobaczenia za rok!:)
Organizatorzy: Sonia Szalbot, Justyna Juraszek
Certyfikaty za udział w akcji Aniołkowe Granie dla
Wyniki V edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2023/24
W roku szkolnym 2023/24 naszej szkole do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV – VII. Najwyższą lokatę wśród naszych uczniów, którzy pokonali wszystkie etapy konkursu osiągnęli:
Nikodem, uczeń klasy 5a, otrzymał tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP oraz drugi wynik w powiecie bielskim,
Zuzanna, uczennica klasy 7b otrzymała tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP oraz najlepszy wynik w powiecie bielskim,
Tomasz, uczeń klasy 4b, otrzymał tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP oraz najlepszy wynik w powiecie bielskim,
Martyna, uczennica z klasy 7b uzyskała tytuł finalisty na szczeblu ogólnopolskim oraz drugi wynik w powiecie bielskim,
Zofia, uczennica z klasy 5c uzyskała tytuł finalisty na szczeblu ogólnopolskim.
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, realizowany w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania
z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli). Konkurs jest objęty patronem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.InstaLogik nie jest tylko konkursem, ale półrocznym kursem podstaw programowania, podzielonym na etapy. Część etapów jest typowo konkursowych - połączonych z klasyfikacją
do kolejnych etapów. Druga część jest kursowa, w której wprowadza się nowe pojęcia, środowisko programowania potrzebne na kolejnych etapach programowania. InstaLogik jest adresowany przede wszystkim do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności matematyczno – logiczne i pogłębić swoją wiedzę informatyczną. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla dzieci poczatkujących
jak i najlepszych, bo zdobycie tytułu laureata konkursu InstaLogik nie jest proste. Od uczestników konkursu wymagało się motywacji i samodzielności w nauce.Konkurs w liczbach: wzrost o 40% względem IV edycji, Etap I – 12628 uczestników, Etap II – 6759 uczestników, Etap III – 3765 uczestników.
Relacja z oficjalnego zakończenia V edycji konkursu InstaLogik 2023/24 na kanale YouTube:
https://www.youtube.com/live/u8fNtaUBK3I?feature=shared
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom, a przede wszystkim finalistom. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji konkursu poza szkołą.
Opiekunowie konkursu: Agnieszka Gutka, Aneta Pasierbek, Nauczycielki matematyki ZSP Bestwina
Archiwum Aktualności