Nawigacja

 • LATO W GMINIE BESTWINA 2018

  Ze względu na ochronę danych osobowych informacje, dotyczące listy uczestników półkolonii LATO W GMINIE BESTWINA 2018 przekazywane są zainteresowanym rodzicom w sekretariacie w godzinach pracy szkoły - tel. 32 21 571 21.

 • 20.05.2018

  Moduł Świetlica został zmodyfikowany

 • ZBIÓRKA ODPADÓW SEGREGOWANYCH

  W dniach 29 - 30 maja 2018 roku na parkingu przy Szkole Podstawowej w Bestwinie prowadzona będzie zbiórka segregowanych surowców wtórnych. Do kontenera można wrzucać: makulaturę, butelki typu PET.
  Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję, której celem jest ochrona środowiska naturalnego.
 • DNI OTWARTE SZKOŁY

  W dniu 17 maja 2018 roku tj. czwartek zapraszamy rodziców uczniów klas  i - III na szkolenie w ramach dni otwartych na godz. 17.00. 

 • ZAPROSZENIE NA IMPREZĘ SRODOWISKOWĄ

 • Podwórko Nivea

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

  Nasza Szkoła bierze udział w konkursie Podwórko Nivea. Zbierając głosy internautów mamy szansę otrzymać wspaniałe, wielofunkcyjne podwórko, które zostałoby wybudowane na starym, zielonym boisku.

  Pięknie prosimy o wsparcie naszego zgłoszena - można to ucznić oddając głos na stronie:

  https://podworko.nivea.pl/ranking?province_id=&district_id=&city=bestwina

  Po zalogowaniu się można oddawać głosy codziennie - o co bardzo proszę w imieniu wszystkich dzieci naszej szkoły. 

  Osoby posiadające konta na portalach społecznościowych (dorosłych i dzieci) proszę o udostępnianie linku. Może wspólnymi siłami uczynimy coś dobrego dla naszej społeczności szkolnej? :)

  Z góry serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos!

 • 14.05.2018

  Moduł Dokumenty szkoły został zmodyfikowany

 • ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW ZAPISANYCH DO KLASY 1

  W dniu 17 maja 2018r o godzinie 17.00 w budynku szkoły odbędzie zebranie rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2018/2019.

 • ŚWIĘTO FLAGI

  Święto flagi – podstawowe informacje

   

  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

  2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, ze względu na to, że ta data jest jedyną w kalendarzu występującą pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

  Ustanowienie święta

  15 października 2003 do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt (autorstwa posła Edwarda Płonka) zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m.in. Dzień Flagi RP. Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej święto, wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

  W toku prac legislacyjnych Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 zaproponował poprawki m.in.: zastąpić Dzień Flagi RP Dniem Orła Białego, uznając godło za naczelne spośród symboli RP. Ostatecznie Sejm odrzucił ww. poprawkę i 20 lutego 2004 ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  Obchody

  Organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. Dla przykładu, w Bytomiu w dniu 2 maja 2009 ponad 500 osób utworzyło biało-czerwoną flagę z przygotowanych wcześniej i równocześnie uniesionych parasolek. Była to prawdopodobnie największa utworzona flaga w Polsce z okazji Dnia Flagi.

  W ostatnich latach powszechnym stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej. Zwyczaj ten spopularyzował prezydent Lech Kaczyński. Był kontynuowany przez Bronisława Komorowskiego, a obecnie robi to Andrzej Duda.

  Ciekawostki

  Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. W latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.

 • Rodzicu

     Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom  związanym z trudnościami z zagospodarowaniem czasu Twojego dziecka w okresie wakacji, proponujemy dla niego spędzenie części okresu wolnego od nauki w formie zorganizowanej.

     W lipcu 2018r. w Szkole Podstawowej w Bestwinie zorganizowane będą półkolonie dla dzieci z terenu gminy Bestwina.

     Wypoczynek zaplanowano w dwóch 50-osobowych turnusach:

  I  turnus 2.07. – 13.07.

  II turnus 16.07 – 27.07.

  Koszt jednego turnusu wynosi 250zł od uczestnika.

  Nabór prowadzony będzie przez panie: Mariolę Płachno i Bożenę Furczyk w dniach 7-9 maja 2018r. w godzinach 7.00. - 17.00. w Szkole Podstawowej w Bestwinie.    

     W przypadku gdy ilość zgłoszeń przekroczy zaplanowaną na turnus liczbę uczestników, zostanie przeprowadzona  dodatkowa weryfikacja, której kryteriami będą:

  - zatrudnienie obojga rodziców,

  - sytuacja rodzinna dziecka.

  REGULAMIN_POLKOLONII.doc

  Lato_2018_regulamin.doc

  KARTA_KWALIFIK.doc

 • ŻYWIENIE - MAJ

  Klasa: 1a, 1b, 2, 5a, 5b - 51,00zł

  Klasa: 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c, II A, IIIB - 48,45zł

  Klasa: 6, 7a, 7b, IIB - 45,90zł

  Klasa: IIIA, IIIC - 43,35zł

  Płatne  do 05.05.2018

  Nr konta: 19 8453 0002 0000 4662 2000 0080

  Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina

  Brak wpłaty w terminie jest jednoznaczny z rezygnacją korzystania z posiłków.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018r.uczniowie klas trzecich gimnazjum piszą egzamin, są to dni wolne dla uczniów klas drugich gimnazjum.

  W dniu 20 kwietnia 2018 roku odbywa się egzamin z języka obcego dla uczniów. Ze względów organizacyjnych dzień ten jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej.

 • NABÓR NA TURNUSY REHABILITACYJNE

 • Konkurs czytelniczy „Mikołajkowy ekspert”

  We wtorek, 17 kwietnia na lekcji drugiej w małej świetlicy odbędzie się szkolny etap konkursu czytelniczego „Mikołajkowy ekspert”.

  czytaj w module Biblioteka

 • WIELKANOC

  Zdrowych, spokojnych Świąt. Niech radość Wielkiej Nocy napełni Wasze serca nadzieją, radością i miłością.

  Życzy społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
  ul. Szkolna 11
 • 32 215 71 21

Galeria zdjęć