• Wesołych Świąt!

• Niech te dni będą pełne magii i uroku Bożego Narodzenia. Życzymy spokojnych chwil, czasu na zatrzymanie się i docenienie piękna życia. Niech radość ze wspólnie spędzonych momentów zostanie na długo, a Nowy Rok przyniesie wiele sukcesów i spełnienia marzeń.

• ,,Święta pachnące Afryką”

• Akredytowane Centrum Metody Teddy Eddie  - Szkoła języka angielskiego z Bielska Białej  zorganizowała w naszej szkole, dla naszych uczniów  warsztaty świąteczne. Tematem warsztatów były ,,Święta pachnące Afryką”.

Panie prowadzące zajęcia opowiedziały o zwyczajach świątecznych z tego kontynentu, oczywiście po angielsku, ale z pomocą polskojęzycznej lektorki. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć , powąchać  przypraw używanych  podczas gotowania świątecznych potraw. Dzieci dowiedziały się między innymi co jest Melktert  oraz Bunny chow. Na koniec uczniowie zadawali pytania. Było to bardzo interesujące spotkanie.

Katarzyna Przewoźnik

• Mikołajkowe wyzwania - matematycznie.

• 6 grudnia 2023r. uczniowie klasy 6a oraz uczniowie klasy 5a, którzy chodzą na kółko matematyczno-informatyczne zostali poddani rekrutacji na pomocnika Świętego Mikołaja. Zabawa odbywała się w dwuosobowych grupach, każda grupa miała do rozwiązania osiem zadań/wyzwań, a rozwiązania prowadziły do specjalnego hasła, którego poprawność trzeba było sprawdzić w aplikacji przygotowanej w Genially.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem realizowali wyzwanie po wyzwaniu,  a największą radością były dźwięki piosenki Jingle Bells, bo to ona włączała się po wprowadzenie poprawnego hasła w aplikacji Genially. Każda grupa, która poprawnie rozwiązała wszystkie zadania otrzymywała specjalne gratulacje z informacją, że ZOSTALI POMOCNIKAMI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, nie zabrakło również słodkości. W przyszłym roku kolejne rekrutacja, zapewne uda nam się poszerzyć grono wykwalifikowanych pomocników Św. Mikołaja.

• Świąteczna paczka PCK

• W dniach 8-9 grudnia uczniowie klas 6-7 zbierali dary w sklepie Lewiatan w Bestwinie dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy. Paczki zostaną przekazane na święta. Z calego serca dziękujemy wolontariuszom PCK, Radzie Rodziców, Rodzicom i wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Pobiliśmy rekord sprzed pandemii. 7 koszy pełnych darów, a słowa darczyńców :"to wspaniała inicjatywa", "jesteście wspaniali" od osób postronnych dodały tylko wiatru w żagle. Dziękujemy w imieniu SK PCK

• Apel podsumowujący konkursy czytelnicze.

• W dniu 7 grudnia odbył się apel podsumowujący konkursy zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie przygotowywali następujące prace:

Klasy III - plakat zachęcający do czytania książek .

Klasy II- plakat reklamujący ulubioną książkę.

Klasy I – ilustrację do ulubionej książki.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali wyjątkowe nagrody – książki autorstwa pani Karoliny Ubych pt. „Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy” z dedykacją od autorki.

Wystawa z wykonanych przez uczniów plakatów znajduję się w bibliotece szkolnej.

• Flagi w probówkach

• W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie klasy ósmej mieli ciekawe zajęcia na lekcji chemii z patriotycznym akcentem. Zadaniem uczniów było sporządzić roztwory soli o różnym stężeniu, które różnią się gęstością. Pozwoliło to uzyskanie warstw, które po dodaniu farb tworzyły flagi państw. Każda z grup rozpoczynała od wykonania flagi Polski, później wykonywali wybrane przez siebie flagi innych państw. Zajęcia pozwoliły na ćwiczenie umiejętności wykonywania ćwiczeń laboratoryjnych oraz był naukową lekcją patriotyczną.