• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Dnia 30 kwietnia uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: Panią Magdaleną Wodniak-Foksińską,  Panem Ireneuszem Sikorskim oraz z Panią Iwoną Jarczyk, zaprosiły nas na apel dotyczący rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja.

Po wprowadzeniu sztandaru szkolnego wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, po którym nastąpiła część artystyczna.

To wydarzenie historyczne pomoże uświadomić, jaką ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja.

Uchwalono ją w 1791 roku – była pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej.

Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela.

Dała nadzieje na wyjście z upadku, zmiany w kraju, na powrót do byłej świetności.

Nie przypadkowo od 2004 roku w przededniu Dnia Konstytucji obchodzimy dzień Flagi

Narodowej. Jak długo biało-czerwone barwy kojarzone będą z Polska i Polakami zależy

wyłącznie od nas Polaków, a przede wszystkim, od młodych Polaków!”

Uczniowie klasy 5 recytowali wiersze i śpiewali, wraz ze szkolnym chórem, piosenki, które przybliżyły historię ważnych dla nas dat. Podczas akademii wystąpił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Bestwina , prowadzony przez Panią Marię Drewniak. Uczniowie przedstawili tańce regionalne. Prezentację artystyczną przygotowała Pani Magdalena Sierant, dekorację przygotowała Pani Magdalena Wodniak- Foksińska.

Na zakończenie uroczystości zostaliśmy zaproszeni do wspólnego odśpiewania utworu zespołu Chłopców z Placu Broni - "Kocham wolność".

Mowę podsumowującą wygłosiła Pani Dyrektor.

Rozdano nagrody laureatom i finalistom konkursu "InstaLogik". Sponsorem tych nagród była Rada Rodziców.

To po to dziś przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości,

które pozwalały Polakom przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek dwudziesty. To

właśnie po to przypominamy wszystkim Polakom, rozproszonym po całym świecie o

tych którzy żyli i działali na rzecz Ojczyzny.”

UCZENNICA KLASY 8a MAJA MICHAŁEK