• Szanowni Rodzice

• Dnia 10.04.2022 przy Kościele parafialnym w Bestwinie będą sprzedawane ciasta, a środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Pana Grzegorza Krywulta - Taty naszych byłych uczniów - Pauliny i Łukasza.

Zapraszamy wszystkich Państwa do przyłączenia się zarówno jako darczyńca oraz jako kupujący.

Upieczone ciasta można będzie dostarczać bezpośrednio do salek katechetycznych 9.04.2022 r (SOBOTA) w godzinach od 15.00 do 18.00 lub w dniu 8.04.2022 r. (PIĄTEK) na parking przy szkole w godzinach:

1) od 7.30 – 8.30

2)od 13.30 do 14.30

3) od 15.20 do 15.30

• Zdjęcie gazetki z informacjami o konkursie
          • Konkurs astrofizyczno-matematyczny

• Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie „Ad Astra” - do gwiazd. To kolejny konkurs w ramach projektu edukacyjnego o tej samej nazwie. Tym razem konkurs interdyscyplinarny.Na korytarzu na II piętrze przygotowano plansze z gwiazdozbiorami oraz ciekawostki z czasopisma Urania.Zadaniem uczniów jest rozwiązanie testu konkursowego, wykorzystując przygotowane materiały. W ramach konkursu uczniowie, pracując w parach, muszą rozpoznać gwiazdozbiory, odpowiedzieć na pytania dotyczące gwiazd i wykazać się znajomością kosmicznej matematyki. Link do testu konkursowego uczniowie otrzymali na mobi dziennik. Uczestnicy konkursu rozwiązują zadania na przerwie z wykorzystaniem telefonów komórkowych.Konkurs trwa od 21.03 do 25.03.Powodzenia!!!

• ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA RODZICÓW

• KOMUNIKACJA DLA RELACJI - WSPARCIE RODZICÓW W TRUDNYCH SYTUACJACH WYCHOWAWCZYCH – JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI
            O WOJNIE

Szanowni Rodzice,

Dyrektor ZSP w Bestwinie serdecznie zaprasza na warsztaty rozwojowe dla Rodziców z zakresu komunikacji pt. „Komunikacja dla relacji”. Spotkanie odbędzie się w dużej sali gimnastycznej SP w Bestwinie o godz. 17.00:

1) w dniu 9 marca 2022 r.  dla Rodziców klas 1-3

2) w dniu 10 marca 2022 r.  dla Rodziców klas 4-8

3) w dniu 11 marca 2022 r. dla Rodziców dzieci przedszkolnych

Czas trwania spotkania – ok. 1 h.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich rodziców, którzy chcą się przyjrzeć swoim relacjom z dziećmi oraz poszukują skutecznych metod wychowawczych. Podczas spotkania powiemy Państwu również, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o sytuacjach trudnych, jaką niewątpliwie jest wojna.

Zajęcia poprowadzi Pani mgr Beata Przewoźnik – coach i mentor, specjalistka w zakresie mediacji i negocjacji społecznych.

Warsztaty te przeprowadzone były już w wielu placówkach, są niezwykle przydatne w procesie wychowawczym i cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców i opiekunów.

KOMUNIKACJA DLA RELACJI - warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji
            z dziećmi

Jednym z najważniejszych elementów relacji rodzic-dziecko jest komunikacja, czyli sposób w jaki mówimy, słuchamy oraz zachowujemy się w stosunku do naszych dzieci i vice versa. Styl porozumiewania się w rodzinie może sprawić, że będzie ona polem nieustannej walki albo przyjaznym azylem, do którego zawsze chce się wracać. Podczas spotkania znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania:

• Jak radzić sobie z dzieckiem, nie popadając w pułapki autorytarnego ani tzw. bezstresowego modelu wychowania?
            • Jak wyrażać ogrom swojej miłości, nie dając “wejść sobie na głowę”?
            • Jak stosować komunikację otwartą, empatyczną, pozbawioną agresji?
            • Jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach kryzysowych? Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?
            • Jak trwać w przyjaznej relacji, pełnej miłości, zrozumienia i wzajemnego szacunku?
            • Jak chwalić dzieci, nie oceniając ich?
            • Jak wychować człowieka samodzielnego, potrafiącego chronić siebie przed negatywnym wpływem innych?
            • Jak pomagać pociechom budować prawdziwy i pozytywny obraz samego siebie?

Warsztat inspirowany jest metodami wypracowanymi przez wybitnych psychologów takich jak: dr Haim Ginnott („Między rodzicami a dziećmi”),  Thomas Gordon („Wychowanie bez porażek”) i Marshall Rosenberg („Porozumienie bez Przemocy”).

• DZIEŃ OTWARTY

• 9 marca 2022r  jest dniem otwartym szkoły. Zainteresowanych rodziców zapraszamy na rozmowy z nauczycielami, wychowawcą w godzinach od godziny 17.00 do 18.00.