• smaczny talerz
          • Obiady

• Kwota za obiady w maju wynosi 59,50 zł.

Termin płatności do 10.06.2022r.

Proszę o wpłaty na konto Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwinie

o numerze: 19 8453 0002 0000 4662 2000 0080

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Kwoty za przedszkole i szkołę należy wpłacać osobno.

• Na trawniku w świetle słonecznym widoczne cztery cienie dzieci
          • PÓŁKOLONIE

• Szanowni Rodzice

Przez wakacji w Szkole Podstawowej w Kaniowie, odbędą się PÓŁKOLONIE dla dzieci z terenów naszej gminy.

Zostaną zorganizowane cztery turnusy:

I turnus – od 4 do 8 lipca

II turnus – od 11 do 15 lipca

III turnus – od 18 do 22 lipca

IV turnus – od 25 do 29 lipca

W godzinach 7:30 – 15:30 zakwalifikowani uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć stacjonarnych, warsztatów tematycznych oraz wziąć udział
            w atrakcyjnych wycieczkach.

Koszt  turnusu 100 zł  + 17zł 50gr obiady (za cały tydzień).

Zgłoszenia w postaci wypełnionych Kart Kwalifikacyjnych Uczestnika Wypoczynku oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka (RODO)  należy złożyć do dnia 8 czerwca 2022r.  w szkole do której uczęszcza uczeń (o miejscu składania wniosku decyduje dana szkoła).

Liczba miejsc ograniczona!

O zakwalifikowaniu uczestnika będą decydowały następujące kryteria:

- zatrudnienie obojga rodziców,

- regularne uczęszczanie przez ucznia na świetlicę szkolną,

- pierwszeństwo -  dzieci z klas 1-3 (młodsza grupa wiekowa),

- sytuacja rodzinna dziecka.

Osoby zakwalifikowane otrzymają informację zwrotną, wraz z datą i miejscem uiszczenia opłaty.

W załączniku do pobrania:

Regulamin polkolonii

Zgoda rodzica

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych dziecka

• Radość dzieci z klas młodszych z kolorowymi zeszytami
          • Zebranie rodziców

•  dzieci zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/23

odbędzie się w dniu 8 czerwca (środa) o godz. 17.00.

• Gminne uroczystości związane ze świętem konstytucji

• 3 maja w Bestwince odbyły się gminne uroczystości związane z 231 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej, która była sprawowana przez księży proboszczów z Bestwinki i Kaniowa. Po liturgii uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi oraz Orkiestrą Dętą Gminy Bestwina przeszli na cmentarz i złożyli kwiaty pod pomnikiem „Tym, którzy oddali życie dla wolnej niepodległej Ojczyzny”. W uroczystościach udział wzięły delegacje różnych instytucji działających na terenie gminy na czele z władzami samorządowymi. Naszą szkołę reprezentowali: pani dyrektor Urszula Kraus, Dorota Surowiak, Jakub Żemła, Samorząd Uczniowski i poczet sztandarowy.

Zdjęcia ze strony Gminy Bestwina.

Opiekun samorządu szkolnego Jakub Żemła

• cZŁOWIEK W ŚRODOWISKU
          • ZBIÓRKA MAKULATURY

• Rada Rodziców ZSP w Bestwinie organizuje zbiórkę makulatury

w dniach 16.05.2022r. od godz. 7.00 do 17.05.2022r. do godz. 7.00.

• Udany debiut naszej szkoły w III edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2021/22

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w konkursie, do którego przystąpiło 10 uczniów z klas V – VIII. Jako pionierzy w tym konkursie, nasi uczniowie już mogą się pochwalić wysokimi wynikami.

Najwyższą lokatę wśród naszych uczniów, którzy pokonali wszystkie etapy konkursu - osiągnął Filip Ciepiela, uczeń klasy 7b, otrzymując tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP. Gratulujemy również Zuzannie Honkisz, uczennicy klasy 5b, uzyskania tytułu finalisty na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP. Filip oraz Zuzanna uzyskali najlepszy wynik w powiecie bielskim w swoich kategoriach.

Możemy się również pochwalić wysokimi wynikami w II etapie konkursu. Uczennica klasy 8a, Natalia Koszyk, uzyskała drugi wynik w powiecie bielskim w kategorii klas 8. Uczennica klasy 7c, Gabriela Nikiel, uzyskała trzeci wynik w powiecie bielskim w kategorii klas 7.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, realizowany w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie (publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli). Konkurs jest objęty patronem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

InstaLogik nie jest tylko konkursem, ale półrocznym kursem podstaw programowania, podzielonym na etapy. Część etapów jest typowo konkursowych - połączonych z klasyfikacją do kolejnych etapów. Druga część jest kursowa, w której wprowadza się nowe pojęcia, środowisko programowania potrzebne na kolejnych etapach programowania. InstaLogik jest adresowany przede wszystkim do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności matematyczno – logiczne i pogłębić swoją wiedzę informatyczną. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla dzieci poczatkujących jak i najlepszych, bo zdobycie tytułu laureata konkursu InstaLogik nie jest proste. Od uczestników konkursu wymagało się motywacji i samodzielności w nauce.

Relacja z oficjalnego zakończenia III edycji konkursu InstaLogik 2021/22 na kanale YouTube:

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom, a przede wszystkim finalistom. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji konkursu poza szkołą.

Opiekunowie konkursu:

Agnieszka Gutka, Aneta Pasierbek