• Osiągnięcia naszych uczniów

• KONKURS FOTOGRAFICZNY „NATURA W OBIEKTYWIE- NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA AGLOMERACJI BESKIDZKIEJ”

Przyznano nagrody uczniom z naszej szkoły:

W I kategorii wiekowej , czyli uczestnicy od lat 7 do 12, nagrodzono następujące osoby:

I miejsce: Laura Janicka

Wyróżnienia otrzymali: Maja Kastelik, Wiktoria Kulesza.

W II kategorii wiekowej, czyli uczestnicy od lat 13 do 19, nagrodzono następujące osoby:

I miejsce: Oliwier Góralczyk

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Moczek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom.

Zdaniem organizatora: Prace konkursowe to swoiste wizytówki obszaru Aglomeracji Beskidzkiej, a przedstawione na nich dzikie zwierzęta oraz zachwycające krajobrazy, w szczególności zmuszają do refleksji nad kwestiami związanymi z koniecznością ochrony środowiska. To bardzo istotne, aby działalność człowieka opierała się na zasadach zrównoważonego rozwoju, pozwalając na rozwój gospodarczy regionu z poszanowaniem dla dzikiej przyrody.

• Szkoła do Hymnu

• Dnia 10 listopada 2023 roku, po raz kolejny społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji patriotycznej- Do hymnu. O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, nasz hymn państwowy. Uczniowie dodatkowo podkreślili to wydarzenie strojem w biało-czerwonych barwach.  Na lekcjach muzyki oraz historii została przypomniana historia naszego hymnu, który tę rolę pełni od 1927 roku. To wzruszający moment, ukazujący jak dumni jesteśmy z bohaterów naszej Ojczyzny, którzy wywalczyli nam niepodległość.

Magdalena Wodniak- Foksińska

• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• W związku z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Bestwinie odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Na początku Dyrektor ZSP w Bestwinie Pani Angelika Gościk  przywitała wszystkich zgromadzonych. Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich zgromadzonych.

Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Uczniowie również przybliżyli postać przywódcy Legionów Józefa Piłsudskiego, który odegrał szczególną rolę w czasie zmagań wojennych. Stanął na czele oddziałów polskich.  Uroczystą akademię pełną wzruszeń przygotowały Panie: Agnieszka Dutka, Magdalena Sierant. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotowała Pani Magdalena Wodniak – Foksińska

Katarzyna Przewoźnik

• Udany sezon kajakowy Artura

• Artur Świerkot-obecnie uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie. Oprócz tego, że jest pilnym uczniem, dał się poznać jako wybitny sportowiec. Kilka lat temu odkrył w sobie wielki talent i od tego czasu systematycznie go rozwija. Artur trenuje kajakarstwo.

Oto słów kilka napisanych przez dumną mamę ucznia…

W piątek 3 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu kajakowego 2023. Był to już trzeci sezon Artura, w którym udało mu się wywalczyć w sumie 13 medali. Artur trenuje już czwarty rok, pod czujnym okiem trenerów: pani Magdaleny Żaczek, pani Eweliny Pilarz oraz pana Marka Witkowskiego. Codzienne treningi przynoszą zamierzone efekty.

Poniżej lista medali jakie zdobył w tym sezonie:

Mistrzostwa Opolszczyzny

I miejsce na dystansie 2500m rocznik 2011

Długodystansowe Mistrzostwa Śląska

I miejsce K-1 1250m

Pomimo, że sezon kajakowy 2023 zakończony - treningi cały czas się odbywają ( w tym ciepłym roku - również w dalszym ciągu na wodzie). W przyszłym roku przed Arturem, jego jak dotąd, najważniejsze zawody – Mistrzostwa Polski na poznańskiej Malcie.

• Szkoła do hymnu”.

• Łącząc się z dziesiątkami szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, punktualnie o mającej symboliczne znaczenie godzinie - 11:11 nasza szkoła odśpiewała cztery zwrotki hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Towarzyszyła wszystkim odświętna atmosfera podkreślona przez biało – czerwone stroje uczniów. W ten sposób wyrażono szacunek do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. Akcja „Szkoła do hymnu” odbywała się w tym roku po raz szósty.

• Sukces piłkarzy

• Na zawodach międzyszkolnych w Czechowicach Dziedzicach reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej  zdobyła 3 miejsce wygrywając z drużyną Pisarzowic.

Zwycięska drużyna w składzie: Dawid Bomba, Michał Bryja, Staszek Flis, Patryk Olek, Tomek Pietraszko, Sukhov Matvii, Witasek Szymon.

Gratulacje