• Obiady

• Kwota za obiady wrzesień:  59,50

Termin płatności: do   10.10.2021r.

Proszę wpłacać na konto:

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwinie

Nr konta: 19 8453 0002 0000 4662 2000 0080

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę jaka będzie podana, jak również o terminowe wpłaty.

Kwoty za przedszkole i szkołę należy wpłacać osobno.

• XXIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY

• „MIESZKAM W BESKIDACH”

REGULAMIN  KONKURSU

Organizator;

Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca

Cel; Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i integracyjny /adresowany jest również do osób niepełnosprawnych/.

Zachęcamy uczniów do szczegółowego zapoznania się z regulaminem konkursu i przygotowania pracy konkursowej.

• Sekretariat

•      W piątek 24.09.2021r.

sekretariat od godziny 9.00 do 14.00

będzie nieczynny.

• PROJEKTY, INNOWACJE I KONKURSY HISTORYCZNE

• Na stronie naszej szkoły, w zakładce przedmioty „Historia” jest podstrona dotycząca projektów, innowacji i konkursów historycznych.

Rozpoczęliśmy projekt wojewódzki „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie. 13 grudnia 1981 - Pamiętamy". Organizatorem tego projektu jest Śląski Kurator Oświaty. Nie jesteśmy jeszcze w posiadaniu szczegółowego regulaminu konkursu, mamy na razie plakat, na którym zaznaczono działania realizowane w ramach tego projektu. Jako szkoła pragniemy zaangażować uczniów we współpracę i przystąpić do konkursu literackiego: "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich", a także (lub) do konkursu plastyczno-literackiego "Tropiciele historii - poszukiwanie Solidarności", a także zorganizować kącik historyczny. Mamy bardzo ciekawe pomysły. Jako rodzice znacie Państwo swoje dzieci i ich talenty najlepiej, dlatego liczymy także na Państwa zaangażowanie. Uczniowie o wspomnianym projekcie byli poinformowani już na samym początku nowego roku szkolnego.

Dla chętnych uczniów z klas 7-8 proponuję udział w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski"

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/konkurs

Rozpoczęła się także innowacja „Wkręć się w historię” dla chętnych uczniów z klas 4-8. Jest to inicjatywa wewnątrzszkolna.

Udział w konkursach, praca w projektach i osiągnięcia będą docenione także w postaci ocen.

• Konkurs fotograficzny

• „Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny” Fundacja Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie zaprasza do udziału w V edycji Konkursu Fotograficznego „Najciekawsze zakątki naszej ojczyzny”.

Podstawowym celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

• Minister Edukacji Narodowej
            • Marszałek Województwa Mazowieckiego

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Zachęcam uczniów klas IV - VIII do uczestnictwa w konkursie.

Prace należy wysłac do nauczyciela geografii do 25 września wraz ze zgodami rodziców.

Konkurs_fotograficzny.doc

Regulamin-konkursu-V-edycja.pdf

Maria Drewniak

• SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO W BESTWINIE!

• Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego pełni nadziei nawet nie na to, że ten rok będzie wyjątkowy, niepowtarzalny, ale że będzie nieco lepszy od poprzedniego, że będzie normalny. Wszyscy z pewnością tęsknimy za normalnością. Będzie to niewątpliwie szczególny rok dla nas wszystkich.

Drogie Przedszkolaki!

Życzę Wam radości i nieustającej zabawy, beztroskiego czasu spędzonego w przedszkolu wśród przyjaciół i wspaniałych Pań.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Dla Was to początek przygody z edukacją. Witam Was serdecznie w murach naszej i Waszej nowej Szkoły. Czujcie się tu dobrze i bezpiecznie, dbajcie o siebie nawzajem i pomagajcie sobie we wszystkim.

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami wiele wyzwań i trudne zadania. Życzę wytrwałości w ich pokonywaniu, wiary we własne siły, sukcesów w nauce, a przede wszystkim spokoju oraz radości z poznawania nowych tajników wiedzy i takich wyników, aby wszystkie drzwi nowych możliwości stanęły przed Wami otworem.

Drodzy Uczniowie!

Wszystkim Wam życzę, aby ten rok był owocny w przyjaźnie, dobro, nadzieję, troskę
            o drugiego człowieka i wzajemną życzliwość. Życzę radości płynącej ze zdobywania wiedzy
            i nowych umiejętności.

Kochani Nauczyciele!

Wam życzę najlepszych uczniów, żebyście byli dla Nich nie tylko drogowskazem i największym autorytetem, ale ludźmi godnymi zaufania, przyjaciółmi dla których warto przyjść do szkoły
            i zdobywać szczyty.

Szanowni Rodzice!

Życzę wszystkim cierpliwości i wielu powodów do zadowolenia, a zwłaszcza poczucia dumy
            z Państwa pociech.  Życzę owocnej współpracy z Wychowawcami i Nauczycielami.

Pracownikom życzę siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dyrekcja ZSP w Bestwinie