Wycieczka na Magurkę klas 4
8.10.2024 roku, o godzinie 7.30 wyjechaliśmy na wycieczkę Na miejscu byliśmy około 8.00. Opuściliśmy autobus i bus, Pan Artur Ścisłowski poinformował nas, jaka trasa przed nami. Szliśmy około 30 minut na Magurkę., podziwiając piękne, jesienne krajobrazy.
Pół godziny siedzieliśmy na podwórku i spotkałam rudo-białego kota. Każda klasa śpiewała hymn szkoły przy akompaniamencie gitary .
Weszliśmy do schroniska i śpiewaliśmy różne piosenki z panem Jakubem Żemłą. Zjedliśmy kiełbaski były przepyszne. Następnie mieliśmy czas na podwórku przed schroniskiem, zebrałam dwie małe siateczki śmieci, ale liczą się chęci.
Schodziliśmy prawie dwie godziny, poznając kolejną malowniczą trasę. Nasi opiekunowie: pani Ptaszek, pani Sabuda, pani Taranowska, pani Jonkisz i pan Kuba Żemła, pomagali nam ,rozmawiali i wspierali. Był też nasz przewodnik pan Artur Ścisłowski. Opiekunowie i przewodnik byli przygotowani na każdą niespodziankę.
Wracaliśmy 30 minut do szkoły. Dziękujemy też kierowcy autobusu za bezpieczną jazdę. Ta wycieczka choć w dużym gronie - była wspaniałą.
Sara Furczyk, klasa 4b
Kiedy doszliśmy na miejsce, oczom naszym ukazało się duże schronisko, wtedy nasz przewodnik, pan Artur Ścisłowski wskazał stoliki, przy których usiedliśmy i odpoczęliśmy.
Następnie nauczyciele zabrali się do rozpalania ogniska na kiełbaski, a dzieci rozbiegły się po polanie i miały czas na zabawę.
45 minut później pan Jakub Żemła, jeden z opiekunów, zawołał nas do schroniska na grupowe śpiewanie .
Czas mijał, ja w ogóle nie zauważyłam jak nasz przewodnik oznajmił, że czas na kiełbaski oraz herbatę. Kiełbaski były wyśmienite, nie mówiąc już o herbacie.
Na koniec ustawiliśmy się do grupowego zdjęcia i ruszyliśmy do drogi powrotnej.
To była jedna z najlepszych wycieczek na jakich byłam.
Nadia Zawadzka, klasa 4b
Ozdoby wielkanocne
W dniu 27 marca, w ostatnim dniu przed świętami Wielkanocnymi w szkole, na zajęciach plastycznych z panią Agnieszką cała klasa wykonywała ozdoby wielkanocne – baranki, wesołe jajeczka, stroiki itp. Dzieci wykonywały swoje prace za pomocą różnych technik i materiałów między innymi: papieru technicznego, tapety, waty, mchu, patyczków, popcornu, włóczek, sznurków, jajek styropianowych.
Zajęcia Unikids
Sprzątanie Ziemi
Dzień Kobiet
Setna lekcja w klasie trzeciej 6.03.2024
- 2
Nagłówek
Wigilia klasowa
Zajęcia Unikids
Wyniki konkursu plastycznego "Patron mojej szkoły"
Mikołajki 2023
- 1
"Od ziarenka do bochenka"
Zajęcia w muzeum
Początkiem października wzięliśmy udział w muzealnych zajęciach „Od ziarenka do bochenka”. Poznaliśmy dawne etapy powstawania chleba. Zobaczyliśmy powozownię, narzędzia i sprzęty rolnicze. Próbowaliśmy mielenia ziaren na żarnach. Następnie udaliśmy się na górę do Józefowej izby, gdzie chłopcy pod okiem pana Andrzeja rozpalali ogień w piecu. Kinga zarobiła ciasto na chleb ze zmielonej wcześniej mąki. Podczas czekania, aż chleb się upiecze, słuchaliśmy opowieści o dawnych zajęciach gospodyni. Dzieci z radością demonstrowały omawiane czynności . Upieczony chleb zabraliśmy ze sobą do szkoły, gdyż był zbyt świeży, żeby go zjeść zaraz po upieczeniu. Dzieci poczęstowały się chlebem z wcześniejszego wypieku i zjadły go popijając ziołową herbatą. Dziękujemy panu Andrzejowi Wojtyle za wspaniale przygotowane zajęcia.
M. Zarzyka
6
Jesteśmy już w trzeciej klasie
Dzień chłopaka
Unikids
Spotkania w Bibliotece Gminnej
16 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Gminnej, opartych na książce Stanisława Lema „Lem i zagadki kosmosu”. Pani opowiedziała nam kim był autor tej książki. Następnie tworzyliśmy na kartkach gwiazdozbiory, malowaliśmy portrety stworków i wymyślaliśmy z jakiej planety pochodzą. Na koniec zrobiliśmy zabawkowe teleskopy.
Wigilia w klasie drugiej
Powitanie zimy
Udział w projekcie Latającej Akademii Przyszłości
Mikołajki klasowe
Gratulujemy sukcesu!
Udział w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i zajęcie II miejsca.
W klasie drugiej Kinga Ślosarczyk wzięła udział w Gminnym konkursie recytatorskim o tematyce patriotycznej zajmując III miejsce.
Pomoc Polakom na Kresach
Zajęcia ceramiczne - robimy choinki
Pierwsze zajęcia Unikids
Mieszamy składniki płynu i robimy bańki mydlane.
Jesienna wycieczka do lasu
Celem wycieczki było: Rozpoznawanie drzew leśnych, liści i ich owoców. Rozpoznawanie kilku gatunków zwierząt leśnych i ich pożywienia. Obserwacje przyrodnicze przez lornetkę. Mierzenie obwodu pni drzew. Przestrzeganie zasad właściwego zachowania się w lesie.
Podczas wycieczki wszystkich rozbawiła historia z bidonem Amelki, który pobiegła szukać w pobliżu paśnika, a który leżał na dnie jej plecaka.
Powitanie jesieni
Początkiem października wyszliśmy do parku zaobserwować jesienne zmiany w przyrodzie, którym towarzyszyły zabawy ruchowe. Obserwowaliśmy również warsztaty dla przedszkolaków, prowadzone przez Klub Gaja. Mogliśmy zobaczyć jak buduje się domki dla wiewiórek, jeży i owadów.
Dzień Chłopaka w klasie drugiej
30 września 2022 r wspólnie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszyscy przyszliśmy w czapkach z daszkiem i otrzymaliśmy małą słodycz z niespodzianką. Chłopcy otrzymali poduszki ze swoim imieniem i było wesoło.
Wyjście do muzeum
Kończąc klasę pierwszą ponownie odwiedziliśmy nasze muzeum i wzięliśmy udział w zajęciach „Kapsuła czasu". Poznaliśmy dawne sprzęty i urządzenia. Najbardziej podobały nam się drewniane zabawki, telefon z tarczą, kamera, projektor i patefon. Wspólnie przygotowaliśmy klasową kapsułę czasu, w której znalazły się listy od rodziców, informacje o pełnieniu stanowiska urzędowego (np. kto jest obecnie prezydentem, premierem, proboszczem, wójtem itp.) oraz ceny niektórych towarów. Kapsułę ponownie otworzymy kończąc klasę ósmą i dowiemy się, co napisali do nas nasi rodzice oraz jakie zmiany zaszły od tego czasu.
Do Zobaczenia w drugiej klasie!
wychowawczyni M. Zarzyka
Dzień Dziecka 2022
Tego dnia nie było lekcji. Uczniowie prezentowali swoje talenty, zainteresowania i kolekcje. Były zabawy na zamku dmuchanym i wspólne wyście na lody z posypką.
Wycieczka do Ustronia
11 maja wraz z klasą 1b, 1c i 3c wyjechaliśmy na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Cała grupa wyjeżdżających liczyła 80 dzieci i 8 opiekunów. Leśny Park Niespodzianek jest nietypowym ogrodem zoologiczny, gdzie oprócz oglądania ciekawych zwierząt można je dotykać i karmić, bowiem jeleniowate, muflony i alpaki chodzą luźno po parku. Karmienie ich było niewątpliwie jedną z największych atrakcji. Dużą radość sprawiło również przejście alejką bajkową z ruchomymi postaciami ze znanych bajek i plac zabaw. Drugą niewątpliwie największą atrakcją przebywania w parku była sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych godzinach sokolnicy prezentowali ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Był również czas na odpoczynek i zakup pamiątek. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
M. Zarzyka
Zajęcia w Muzeum Regionalnym w Bestwinie
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych 2022 - praca plastyczna.
Święto wiosennego kapelusza
Wycieczka klasowa do Muzeum Zamkowego w Pszczynie
Wigilijka klasowa i wyniki szkolnego konkursu kolędowania
1 miejsce - Nikola Pająk
2 miejsce - Pola Wojtyła
3 miejsce - Gabriela Kosmaty
Gratulujemy!
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego św. Jan Kanty - Patron naszej szkoły
1 miejsce - Pola Wojtyła
2 miejsce - Gabriela Kosmaty
3 miejsce - Nikola Pająk
Gratulujemy!
Witajcie pierwszaki
Dnia 1 września 2021 powitaliśmy w murach naszej szkoły nowych uczniów z klasy 1a. Życzymy Wam nowych przyjaźni, radości i sukcesów!.