Nawigacja

1a 1b 1c 2a 2b 3a 3b 4a 5a 5b 5c 6a 6b 6c 7a 7b 8

Klasy

1a

ROŚNIJ ZDROWO

Zawody sportowe za nami. Klasa wzięła udział w zawodach   " Rośnij zdrowo" realizowanego w ramach projektu Trzymaj formę. Nasza klasa zajęła I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Dutce, która nas tak wspaniale przygotowała do zawodów. 

Kolejni rodzice odwiedzili naszą klasę. 

Pani Katarzyna i Pan Andrzej Wojtyłowie  przeczytali nam  książkę pt: "Basia i tablet " Z. Staneckiej.

 Książka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci uważnie słuchały i obiecały, że do końca dnia nie będą korzystały z urządzeń elektronicznych. Zwróciły również uwagę na fakt, iż częste używanie  tabletu , komputera wpływa niekorzystnie na nasze życie, uzależnia. Wobec tego, dzieci obiecały, że będą więcej czasu spędzać na zabawie klockami, lalkami, na czytaniu bajek oraz spacerach. Bardzo dziękujemy Gościom za odwiedziny. 

 

Zakładamy hodowlę roślin.  

Wiosnę zauważamy już w przyrodzie, postanowiliśmy zaprosić wiosnę do naszej klasy. Dzisiaj sadziliśmy kwiaty: żonkile, hiacynty oraz fasolę. Sialiśmy owies i rzeżuchę. Codziennie będziemy dbać o nasze roślinki.

Dziękujemy Pani Gabrysi B., że pomogła nam zorganizować dzisiejszą pracę. 

Ach, co to był za bal.....

wspaniała zabawa, piękne stroje, kolorowa dekoracja. 

 

Rodzice czytają dzieciom.

Kolejni rodzice odwiedzili naszą klasę .  Pani Małgorzata i Pan Piotr Madejowie przeczytali nam piękną książkę Benedicte Carboneill "Jaś i Zosia" . Opowiadanie było bardzo ciekawe, dzieci uważnie słuchały i odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Zadaniem dzieci było również wykonanie ilustracji do fragmentu opowiadania "Jaś i Zosia".

Bardzo dziękujemy. 

"Cudowny koncert" 

Klara uczennica naszej klasy zaprezentowała nam, jak cudownie potrafi grać na skrzypcach. Wszyscy poczuliśmy się, jak na prawdziwym koncercie. Bardzo dziękujemy. 

 

 

WIGILIJKA

20 grudnia odbyła się w naszej klasie ” wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.  Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.  Oby ten pierwszy rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.

19 grudnia odbył się wspaniały koncert kolęd " Wiara czyni cuda".  Wieczór pełen ciepła, wzruszeń, wspomnień....

              

Rodzice czytają dzieciom. 

 

W ramach akcji Rodzice czytają dzieciom - w grudniu odwiedził nas pierwszy gość Pani Gabriela B. Mama Oliwki przyniosła piękną książeczkę pt.: Śnieżna kula bałwanka. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaciekawieni treścią bajki, z uwagą śledzili losy bałwanka. Pani Gabrysia, zadała dzieciom kilka pytań dotyczących treści utworu. dzieci znały odpowiedź na wszystkie pytania. Bardzo dziękujemy Pani Gabrysi za mile spędzony czas. 

 

Wspólne ozdabianie pierników. 

 

W piątek dzieci ozdobiły pierniki, które będzie można kupić na kiermaszu 19 grudnia. Pierniki mają kształt gwiazdek i choinek, wszystkie są cudownie ozdobione, wyglądają przepięknie. 

 

Witamy Mikołaja....


"A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu ciężką pracę ma
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód  ...." 
 
Najpierw było oczekiwanie, a potem ogromna radość. Przybył do nas św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Bardzo dziękujemy za piękne prezenty. Do zobaczenia za rok Mikołaju......
 

Udział w przedstawienie teatru Gabi Art

pt . "Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła" .  


 

Jesteśmy pełnoprawnymi członkami Biblioteki Szkolnej

Wszyscy uczniowie otrzymali "Dyplom Pasowania Na Czytelnika" , oraz każdemu uczniowi Pani Agatka założyła kartę czytelnika.  

 

 

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ


W piątek 15 listopada pierwszy raz odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. To tajemnicze miejsce wywarło na nas ogromne wrażenie. Obecnie w bibliotece odbywa się kiermasz taniej książki. Pani Agatka – bibliotekarka, opowiedziała nam o książkach , które  mogliśmy zakupić na kiermaszu. Niektórzy z nas zakupili ciekawe książki o zwierzątkach, łamigłówki i kolorowanki.  W klasie każdy z nas oglądał  zakupione książki. 

 

WARSZTATY CERAMICZNE

Warsztaty ceramiczne. Jak wiemy praca z gliną między innymi , stymuluje układ nerwowy, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi, uczy planowania przestrzennego, uwalnia ekspresję plastyczną ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Zabawa gliną sprawia autentyczną frajdę, jest materiałem niezwykle plastycznym, można z niej wyczarować i zabrać do domu wspaniałe zwierzaki, zabawki, ozdoby, prezenty dla najbliższych. Warsztaty odbywają się co drugi miesiąc i cieszą się w naszej klasie uznaniem dzieci. 

Katarzyna Przewoźnik 
 

III PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Dzieci   reprezentowały klasę 1a  w konkursie muzycznym w ramach III Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Dzieci zdobyły drugie miejsce w kategorii chóry oraz Paweł R. i Jan  F. zdobyli nagrodę specjalną  ufundowaną przez Wójta Gminy Bestwina  ( chłopców przygotowała do konkursu Pani Magda Wodniak – Foksińska ). Serdecznie gratulujemy! 

Katarzyna Przewoźnik 

 

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Św. Jan Kanty".

Wszystkie prace były piękne. Jury wyłoniło laureatów w naszej klasie: Lena Wojtyła, Julia Madeja, Jan Foksiński. Serdecznie gratulujemy !  

Katarzyna Przewoźnik 

Spektakl naukowy: Kolory.

24 października klasa 1a brała udział w ciekawej lekcji chemii. Dzieci poprzez doświadczenia poznały jak działa krążek Newtona, jak powstają niektóre kolory, w jaki sposób możemy je ze sobą mieszać. Wszystkie dzieci odśpiewały piosenkę "Kolorowe kredki" . Była to niezwykła lekcja. Lekcję przygotowała  Pani Magdalena Jasińska wraz z uczniami z klasy ósmej. Bardzo dziękujemy. 

Katarzyna Przewoźnik 

Spotkanie z policjantką


16 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantem.  Pani policjantka, przypomniała  nam obowiązujące zasady ruchu drogowego. Spotkanie było bardzo ciekawe. Każde dziecko otrzymało odblaski, które będzie mogło nosić na co dzień. W ten sposób  będzie widoczne, więc i bezpieczne na drodze. Pamiętajmy:   „Nosimy odblaski – jesteśmy widoczni na drodze”.

 
Katarzyna Przewoźnik 

Zajęcia w Muzeum Regionalnym w Bestwinie „ Kapsuła czasu”. 


Dzieci z klas pierwszych były na zajęciach w muzeum w Bestwinie „ Kapsuła czasu”.  Zajęcia prowadził kustosz muzeum Pan Andrzej Wojtyła. Podczas zajęć dzieci poznawały sprzęty używane w dawnych czasach , próbowały zgadywać w jaki sposób były wykorzystywane. Dzieci widziały między innymi: zabawki drewniane, lampę naftową, telefon, radio, tarkę służącą do prania. Największym zaskoczeniem dla dzieci był patefon i gramofon. Uczniowie  mieli  niesamowitą niespodziankę, ponieważ Panu Andrzejowi udało się uruchomić zarówno patefon jak i gramofon i wszyscy mogliśmy usłyszeć utwory z płyt winylowych. Dzieci mogły porównać sposób odtwarzania  muzyki dawniej i dziś. Dużą atrakcją również było obejrzenie bajki, wyświetlanej starym aparatem.  Otrzymaliśmy zadanie domowe polegające na sprawdzeniu aktualnych cen artykułów spożywczych – każde dziecko wybrało dla siebie jeden artykuł.  Jedno zadanie zostało skierowane do rodziców.  Jest to  prośba o napisanie listu do swojego dziecka, który  otrzyma dopiero kończąc klasę ósmą. Listy do dzieci wraz z cenami artykułów spożywczych i informacjami prasowymi  będą przechowywane w „Kapsule czasu” przez 8 lat do ukończenia szkoły podstawowej.  Po tym czasie kapsuła zostanie otwarta. To były bardzo ciekawe zajęcia. 


Katarzyna Przewoźnik 

SEKRETY PSZCZÓŁ

30 listopada klasa 1a była na wycieczce w Skansenie w Pszczynie. „Sekrety Pszczół” to warsztaty, w których dzieci brały udział. Uczniowie poznali zależności pomiędzy roślinami i pszczołami. Mieli okazję zaobserwować, jak wygląda pasieka. W specjalnych kapeluszach mogli przyjrzeć się pszczołom  z bliska.  Spróbowali miodu prosto z ula. Dowiedzieli się czym się różni królowa od zwykłych pszczół oraz kto decyduje, że dana pszczoła staje się królową.  Prowadzący warsztaty w sposób bardzo ciekawy przybliżył dzieciom świat życia pszczół.

 
Katarzyna Przewoźnik 


 

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
    ul. Szkolna 11
  • 32 215 71 21

Galeria zdjęć