1a 1b 2a 2b 3a 4a 4b 4c 5a

Wycieczka do muzeum kl.1a - temat zajęć: Kapsuła czasu.

Początkiem października 2018 roku odwiedziliśmy  Muzeum Regionalne w Bestwinie.  Uczestniczyliśmy w zajęciach pt. Kapsuła czasu. Podczas zajęć poznawaliśmy dawne sprzęty używane w domach typu:  lampa naftowa, telefon, gramofon, radio.  Otrzymaliśmy zadanie domowe polegające na sprawdzeniu aktualnych cen artykułów spożywczych – każde dziecko wybrało dla siebie jeden artykuł.  Jedno zadanie zostało skierowane do rodziców.  Jest to  prośba o napisanie listu do swojego dziecka, który  otrzyma dopiero kończąc klasę ósmą. Na wykonanie zadania rodzice mają miesiąc czasu. Listy do dzieci wraz z cenami artykułów spożywczych i informacjami prasowymi  będą przechowywane w „Kapsule czasu” przez 8 lat do ukończenia szkoły podstawowej.  Po tym czasie kapsuła zostanie otwarta.

wych. Magdalena Zarzyka