• Udany sezon kajakowy Artura

• Artur Świerkot-obecnie uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie. Oprócz tego, że jest pilnym uczniem, dał się poznać jako wybitny sportowiec. Kilka lat temu odkrył w sobie wielki talent i od tego czasu systematycznie go rozwija. Artur trenuje kajakarstwo.

Oto słów kilka napisanych przez dumną mamę ucznia…

W piątek 3 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu kajakowego 2023. Był to już trzeci sezon Artura, w którym udało mu się wywalczyć w sumie 13 medali. Artur trenuje już czwarty rok, pod czujnym okiem trenerów: pani Magdaleny Żaczek, pani Eweliny Pilarz oraz pana Marka Witkowskiego. Codzienne treningi przynoszą zamierzone efekty.

Poniżej lista medali jakie zdobył w tym sezonie:

Mistrzostwa Opolszczyzny

I miejsce na dystansie 2500m rocznik 2011

Długodystansowe Mistrzostwa Śląska

I miejsce K-1 1250m

Pomimo, że sezon kajakowy 2023 zakończony - treningi cały czas się odbywają ( w tym ciepłym roku - również w dalszym ciągu na wodzie). W przyszłym roku przed Arturem, jego jak dotąd, najważniejsze zawody – Mistrzostwa Polski na poznańskiej Malcie.

• Szkoła do hymnu”.

• Łącząc się z dziesiątkami szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, punktualnie o mającej symboliczne znaczenie godzinie - 11:11 nasza szkoła odśpiewała cztery zwrotki hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Towarzyszyła wszystkim odświętna atmosfera podkreślona przez biało – czerwone stroje uczniów. W ten sposób wyrażono szacunek do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. Akcja „Szkoła do hymnu” odbywała się w tym roku po raz szósty.

• Sukces piłkarzy

• Na zawodach międzyszkolnych w Czechowicach Dziedzicach reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej  zdobyła 3 miejsce wygrywając z drużyną Pisarzowic.

Zwycięska drużyna w składzie: Dawid Bomba, Michał Bryja, Staszek Flis, Patryk Olek, Tomek Pietraszko, Sukhov Matvii, Witasek Szymon.

Gratulacje

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• 4 września w poniedziałek o godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji społeczności szkolnej rozpoczynającej nowy rok szkolny.

Po mszy św. zapraszamy do dużej sali gimnastycznej na spotkanie z dyrektorem. Po spotkaniu uczniowie przejdą do swoich sal z wychowawcami. Uczniowie klas pierwszych pozostaną w sali gimnastycznej.

W tym dniu dla Rodziców zostanie udostępniony duży parking przed szkołą, a dla nauczycieli parking mały za szkołą. Bardzo prosimy o parkowanie na wyznaczonych miejscach, aby ułatwić ruch w tym dniu.

Stołówka rozpocznie pracę od 7 września. Prosimy o zgłoszenie chęci korzystania z obiadów do 5 września przez mobidziennik do wychowawców klas.

Pierwsze zebranie Rodziców zostało zaplanowane na 13 września. Zapraszamy.

• Zakup nowości wydawniczych

• Szkoła Podstawowa w Bestwinie otrzymała dotację celową z budżetu państwa na realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w kwocie 12 000,00 zł.

Program realizowany jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” (Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025”.

Celem Programu jest wsparcie organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły i biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Dzięki pozyskanym środkom zostaną zakupione nowości wydawnicze i uatrakcyjniony zostanie księgozbiór biblioteki szkolnej.  Dofinansowanie pozwoli również na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

Całkowita wartość projektu: 63 125,00 zł

Kwota dofinansowania z dotacji celowej państwa: 50 500,00 zł

Wkład własny Gminy: 12 625,00 zł

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 23 czerwca:

• 8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Bestwinie
            • około 9.00-10.30 - uroczysta akademia