• Wspólne kolędowanie

• 5 stycznia 2023 roku w naszej  szkole mieliśmy okazję wspólnie kolędować. Na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas 8 oraz chór Cantata pod batutą Pani Magdy Wodniak- Foksińskiej - przybyła Pani Sołtys Maria Maroszek, oraz Pani Marzena Kozak, Dyrektor Biblioteki Gminnej w Bestwinie. Scenariusz uroczystości przygotowały Panie:  Dorota Stasicka-Pala , Agnieszka Gutka i  Barbara Sabuda. O dekorację zadbała Pani Magdalena Sierant i Pani Dorota Surowiak.

Uczniowie klas 8 przenieśli nas w czasy narodzenia Jezusa. Uczestniczyliśmy zatem  w spotkaniu z pasterzami, trzema królami, Maryją i Józefem. Uczeń klasy 8c  Mateusz Rusin przygotował okolicznościową prezentację, z której mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek o święcie Bożego Narodzenia. W czasie przedstawienia wspólnie z chórem śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy zajęli najwyższe miejsca  w zbiórce żołędzi, makulatury oraz w  konkursie  plastycznym pod nazwą  "XIX Powiatowy Konkurs Ekologiczny Człowiek a Środowisko".

„Weźmy zatem do ręki kruchy opłatek,

Podzielmy się nim z siostrą i bratem.

Niech ten znak początkiem będzie,

Że miłością i dobrem możemy darzyć wszędzie.”

Monika Ptaszek - Płachta

• nauczyciel w pustej sali lekcyjnej
          • Szanowni Rodzice

• Zapraszamy Państwa na warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan w ramach realizowanego przez Szkołę projektu „Dostępna Szkoła”.

Zajęcia pt: „Jak wychowywać i nie zwariować?”  poprowadzi doświadczony terapeuta p. Patryk Podraza.

Spotkanie odbędzie się w dniu 10.01.2023 (wtorek) o godzinie 17.00.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 9.01.2023r. do godziny 9.00

Obszary tematyczne poruszane w trakcie warsztatów:

·        Skuteczna komunikacja,

·        Świadome zasady, kary i nagrody,

·        Budowanie pozytywnej relacji.

Patryk Podraza – doświadczony terapeuta, realizator wielu projektów, w tym „Wychowanie z pomysłem”. Projekt „Wychowanie z Pomysłem” otrzymał wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu operacyjnego NOWEFIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

wychowaniezpomyslem.pl/www.facebook.com/Wychowanie-z-Pomys%C5%82em-Patryk-Podraza-782122971891849

• ESCAPE ROOM

• 21  grudnia w środę, klasa 5a wzięła udział w świątecznej zabawie w formie – escape roomu. Na zajęciach miło nam było gościć Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor, które obserwowały poczynania uczniów.Tematem przewodnim zabawy było odnalezienie zagubionego przepisu na świąteczne pierniki, które Święty Mikołaj bardzo lubi i zawsze je chętnie zajada. Niestety jeden z Elfów zgubił ten przepis, a uczniowie obiecali pomoc w tej sprawie.

Szkolny pokój zagadek polegał na wykonaniu serii zadań matematycznych, językowych, przyrodniczych i innych. Dużą frajdę sprawiło uczniom poszukiwanie ukrytych koper z zadaniami, rozwiązywanie tych zadań i łamanie czterocyfrowych kodów. By zdobyć tajemniczą recepturę, piątoklasiści musieli m.in. wykazać się znajomością angielskich słów związanych ze świętami, obejrzeć film prezentujący życiorys Św. Mikołaja i wykonać szereg matematycznych obliczeń. Ponadto poprawiali błędy ortograficzne w liście do św. Mikołaja i szukali w atlasie na terenie jakich państw leży Laponia.W zabawie udział wzięły cztery drużyny. Rywalizacja przebiegała w emocjonującej i pełnej radości atmosferze. Ostatecznie wszystkie drużyny wykonały zadanie i odnalazły upragniony przepis, a także… świąteczne pierniczki.Amelii, Gabrysi, Oliwce, Mateuszowi i Robertowi z klasy 8c bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i nadzorowaniu zajęć.

Aneta Pasierbek i Agnieszka Gutka