• Bestwina - edukacja w przyszłość

        • Gmina Bestwina realizuje projekt pn. „Bestwina - edukacja w przyszłość”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, poddziałanie 11.1.4 RPO WSL.

          Projekt skierowany jest do Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwinie realizującej podstawę programową kształcenia ogólnego oraz do 75 uczniów tej placówki, w tym do 43 uczennic.

          Cel główny projektu: Wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 75 uczniów i uczennic uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Bestwinie w okresie od 01.09.2020 do 30.06.2022r. oraz podniesienie efektywności kształcenia w szkole poprzez stworzenie w placówce objętej projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

          Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwinie

          Efektem finalnym projektu będzie nabycie kompetencji kluczowych przez co najmniej 80% uczniów i uczennic objętych projektem. W szkole realizującej projekt zostaną doposażone pracownie przedmiotowe, m. in. w rozwiązania w zakresie TIK.

          Całkowita wartość projektu: 351 075,00 zł.

          Wnioskowane dofinansowanie: 315 967,50 zł.

                      Zajęcia wyrównawcze oraz

          rozwijajace zainteresowania z języka angielskiego

          Zajęcia  odbywają się w 4 grupach w wymiarze 1 godziny tygodniowo dla każdej z grup. Od końca października uczniowie pracują zdalnie na platformie Office365 w aplikacji Teams.

                      Na zajęciach wyrównawczych z języka angielskiego uczniowie powtarzają i utrwalają wiadomości i umiejętności zgodnie z bieżącym materiałem wprowadzanym w klasie. Uczestnicy wykonują dodatkowe ćwiczenia leksykalne oraz gramatyczne. Rozwijają umiejętności językowe rozumienia ze słuchu, czytania, a także ćwiczą funkcje językowe w krótkich scenkach dialogowych. Na zajęciach wykorzystywana jest także platforma Pearson My English Lab oferująca uczniom dodatkowe zadania interaktywne, a także portal Wordwall.

                      Z kolei na zajęciach rozwijających, uczniowie poszerzają zdobyte wiadomości i umiejętnosci językowe. Chętni pracowali wykorzystując materiały dydaktyczne wydawnictwa Pearson – Zadania otwarte krok po kroku oraz 100 zadań na tłumaczenia i transformacje. Przez ostatnie tygodnie uczestnicy zajęć przygotowywali się do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego konkursu języka Angileskiego Fox pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Między innymi, czytali i szczeołowo omawiali lekturę konkursową The Mysterious Island,  adaptowaną na podstawie powieści J. Verne'a pod tym samym tytułem. Konkurs odbył się 20 kwietnia. Czekamy na wyniki! Najstarsi uczniowie, poza zdobywaniem wiedzy i umiejętności konkursowych, mają możliwość pełniejszego przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Wykonują zadania egzaminacyjne, rozwijając umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem,

          ćwiczą precyzyjny przekaz informacji w pracach pisemnych i mają  szansę użycia języka mówionego. Zmagania z tekstami źródłowymi ułatwiają zdobywanie wiedzy kulturowej rozbudzając zainteresowanie uczestników zajęć oraz ich świadomość zwyczajów i tradycji krajów anglojęzycznych.

           

           

          Rozwijanie kompetencji kluczowych- zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna.

          Od października 2020 roku w ramach projektu unijnego pn. „Bestwina- Edukacja w Przyszłości” realizowane są zajęcia wyrównawcze z edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 1 godziny. W zajęciach bierze udział 2 uczniów.

          Celem zajęć jest uzupełnianie braków, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego. Podstawowymi celami programu są zmniejszenie deficytów rozwojowych oraz stworzenie warunków równych szans edukacyjnych dla uczniów klas I – III.

           W ramach zajęć uczestnicy korzystają z pomocy zakupionych w ramach projektu. Duży wpływ na atrakcyjność zajęć ma wykorzystanie w ich realizacji tablicy interaktywnej. Aby realizacja zajęć była owocna i przyniosła oczekiwane rezultaty, pracujemy różnymi metodami i technikami. Uczniowie mogą, dzięki swojej ciężkiej i systematycznej pracy, zrealizować zamierzone przeze mnie cele. Na zajęciach stosuję głównie metody aktywne, co sprawia, że zajęcia są bardziej atrakcyjne.

          W ramach zajęć korzystamy ze stron internetowych m.in.: „mathedu.pl”, „Matzoo”, „Wordwall”, „eduzabawy”, „zdobywcywiedzy”

          Efektem zajęć wyrównawczych jest lepsze rozumienie poleceń przez uczniów, wzrost poziomu ogólnej wiedzy i aktywność na lekcjach oraz poczucie większej wartości.

          Anna Krywult-Dyrek

          Matematyka metodą eksperymentu

           

          Matematyka metodą eksperymentu – część 4.

          Eksperymentowe zmagania z królową nauk trwają. Na dobre na zajęciach zagościły gry planszowe, zestawy geometryczne oraz tablety. Korzystamy z różnych matematycznych aplikacji, rozwiązujemy quizy, a także przechodzimy przez niejeden escape room, korzystając z genialnego narzędzia GENIALLY.

          Podczas zajęć korzystamy z różnych technik składania papieru, poznaliśmy QUILLING - technikę z rodzaju papieroplastyki, która w niekonwencjonalny sposób pozwala przekazać uczniom treści matematyczne (np. dotyczące długości odcinków, tworzenia okręgów i kół o tej samej średnicy).  Poznaliśmy również IRIS FOLDING – sztukę wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru, które nakleja się według spiralnego schematu.

          Dowiedzieliśmy się jak można kombinować w matematyce używając do tego trójkąta Pascala, a także sprawdziliśmy czy istnieją kwadratowe bańki mydlane.

           

          Matematyka metodą eksperymentu – cz.3.

          W nowym roku szkolnym 2021/22 kontynuujemy realizację projektu „Bestwina – edukacja w przyszłość” w czterech grupach, każda po 5 uczniów.

          Rozpoczęliśmy naszą przygodę z matematyką rozwiązując zadania konkursowe, logiczne, łamigłówki i zagadki. Poznaliśmy niektóre aplikacje rozwijające myślenie matematyczne.

          Na zajęciach uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, które są niezbędne w życiu codziennym, takimi jak np. robienie zakupów, szacowanie i obliczanie ich kosztu. Planowali swój budżet, obliczali koszty zakupów produktów na przyjęcie urodzinowe – porównując oferty z różnych gazetek sklepowych.

          Zastanawialiśmy się wspólnie czy matematyka jest pomocna przy rozwiązywaniu problemów praktycznych takich jak przygotowanie kosztorysu wycieczki szkolnej do Pszczyny, która ma się odbyć końcem października. Musieliśmy wyszukać przy pomocy zakupionych tabletów najtańszego przewoźnika, sprawdzić ceny biletów do planowanych obiektów i zaplanować wydatki związane z wyżywieniem.

          Powróciliśmy do wspólnej zabawy z grami edukacyjnymi. Podczas gier ćwiczyliśmy sprawność rachunkową, tworzyliśmy algorytmy, ułatwiające obliczenia oraz strategie gry.

          Na zajęciach uczniowie wspaniale sobie poradzili z zastosowaniem TI, która wymagała zaangażowania wszystkich uczniów i wykazania się umiejętnościami dzielenia się wiedzą i współpracy w grupie.

           Matematyka metodą eksperymentu – cz.2.

           Kończymy w tym roku szkolnym realizację projektu „Bestwina – edukacja w przyszłość”. Projekt ten realizuje łącznie 20 uczniów w czterech grupach, każda po 5 uczniów. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej wszystkie grupy zrealizowały zaplanowane matematyczne eksperymenty.

          Możemy się pochwalić nie tylko pełną realizacją zaplanowanych działań, ale także sukcesem naszej   uczennicy z grupy III – Amelii Rezik, która wzięła udział w ogólnopolskim Konkursie na Eksperyment Matematyczny i….. zajęła II miejsce – BRAWO AMELKA!!!

          O tym co robiliśmy w kolejnych miesiącach od grudnia do marca już pisałyśmy, a co w kolejnych miesiącach???

          W kwietniu mówiliśmy o… rozmnażaniu królików, czyli o ciągu Fibonacciego, o złotej spirali i jej występowaniu w przyrodzie.

          Odkrywaliśmy własności figur geometrycznych, klasyfikowaliśmy trójkąty i czworokąty – tworząc mozaiki.

          Zastanawialiśmy się z uczniami co matematyka zawdzięcza  Rene Descartez, czyli poznaliśmy nową krainę – matematykę w układzie współrzędnych.

          Zastanawialiśmy się wspólnie czy matematyka jest pomocna przy rozwiązywaniu problemów globalnych. Poznaliśmy  Cele Zrównoważonego Rozwoju i sprawdzaliśmy ile tak naprawdę kosztuje woda – co ma na to wpływ.

          W maju mówiliśmy o liczbach narcystycznych, godzinie symetryczne, bryłach przestrzennych, a w szczególności bryłach obrotowych i bryłach niemożliwych – nawet „zbudowaliśmy” takie. Poza tym bawiliśmy się K-dronami.

          Badaliśmy i mówiliśmy o geometrii nieeuklidesowej, a więc geometrii na pomarańczy (geometrii sferycznej) – odkryliśmy dwukąt oraz dowiedzieliśmy się, że trójkąt może mieć dwa kąty proste.

          Powróciliśmy do wspólnej zabawy z grami edukacyjnymi – trenowaliśmy nasze logiczne myślenie przeprowadzając strategie w różnych grach.  Zafascynowaliśmy się również tangramem starochińskim i zastosowaniem obliczeń pól wielokątów w życiu codziennym.

          W czerwcu obliczaliśmy np. czy wszystkie słonie na świecie ważą więcej niż wszystkie mrówki, ile będzie ważyć wygrany milion złotych wypłacony w monetach jednogroszowych, ile czasu zajmie skreślanie wszystkich możliwych kombinacji w Dużym Lotku, tak aby wygrać główną wygraną itd., itp. a więc zajęliśmy się pytaniami Fermiego.

          Na tym kończymy realizację projektu w tym roku, od września 2021r. – kolejne matematyczne wyzwania i eksperymenty.

           

          W grudniu 2020 roku rozpoczęliśmy zajęcia z matematyki metodą eksperymentu w ramach projektu „Bestwina – edukacja w przyszłość”.  W zajęciach biorą udział uczniowie klasy piątych, szóstych i siódmych,
          a głównym celem zajęć jest:

          • Rozwijanie umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia z wykorzystaniem eksperymentu.
          • Efektywne nauczanie matematyki poprzez pokazanie jej związku z rzeczywistością i życiem codziennym.
          • Wykorzystanie matematyki do rozwiązywania realnych problemów z różnych obszarów życia.
          • Wykorzystywania narzędzi TIK do tworzenia, prezentowania i rozumienia złożonych zagadnień oraz do rozwiązywania zadań.
          • Formułowanie wniosków opartych na obserwacjach empirycznych.
          • Wspomaganie rozwoju umysłowego dziecka, kształtowanie wiadomości i umiejętności matematycznych oraz dbałość o zachowanie właściwych postaw ucznia wobec nauki.
          • Rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem.

          Każde zajęcia rozpoczynają się treningiem logiczno-matematycznym, rozwiązujemy łamigłówki logiczne i nietypowe zadania.

          Po małej rozgrzewce przystępujemy do działania i tak np.:

          W grudniu i styczniu w ramach realizacji projektu:

          • poznaliśmy i badaliśmy jednostronną powierzchnię WSTĘGI MOBIUSA,
          • zgłębiliśmy zagadnienia związane z kartezjańskim układem współrzędnych oraz symetrią w układzie,
          • zajęliśmy się geometrią płatków śniegu, dowiedzieliśmy się dlaczego śnieżki są sześciokątne, że każdy jest inny, mówiliśmy o ich symetrii,
          • konstruowaliśmy sześciokąty i wycinaliśmy śnieżynki, a także poznaliśmy ciekawostki związane z płatkami śniegu
          • wykonywaliśmy plany w skali własnych pokoi o raz analizowaliśmy różne projekty aranżacji pokoi.

           W lutym i marcu:

          • zgłębialiśmy zagadnienia dotyczące wielokątów foremnych, obliczaliśmy miary kątów wewnętrznych wielokątów oraz ilość przekątnych,
          • dowiedzieliśmy się co to są parkietaże,
          • badaliśmy bryły platońskie i budowaliśmy ich modele z siatek,
          • badaliśmy własności trójkąta równobocznego,
          • stosując techniki origami składaliśmy m.in. modele dwunastościanów i dwudziestościanów z trójkątów równobocznych,
          • stosując techniki origami składaliśmy m.in. modele dwudziestościanów gwieździstych,
          • opracowaliśmy i zrealizowaliśmy projekt – Budujemy kopuły geodezyjne
          • powtarzaliśmy wiadomości o ułamkach zwykłych pokonując „stacje ułamkowe”.

           

           

          Aneta Pasierbek, Agnieszka Gutka

          Biologia metodą eksperymentu

          W ramach projektu unijnego uczniowie klasy 7c rozpoczęli zajęcia z zakresu biologii. Podczas zajęć uczniowie między innymi, pompowali balony za pomocą drożdży (oddychanie beztlenowe), ubierali choinkę dla zwierząt własnoręcznie wykonanymi kulami ze smalcu i z ziaren, budowali karmnik automatyczny z butelki typu PET oraz rozpuszczali skorupkę z jajek za pomocą octu. Uczniowie przygotowywali własne preparaty z cebuli i pomidora, wykrywali też witaminę C w soku z cytryny. W czasie zajęć hodowaliśmy ziemniaki na patykach oraz "Pana Trawowłosego":)

          Dzięki zakupionym w ramach projektu pomocom dydaktycznym uczniowie mogli samodzielnie obserwować gotowe preparaty pod mikroskopem oraz z pomocą modelu płuc człowieka zapoznali się z mechanizmem oddychania.

          Maryla Taranowska

           

          Przyroda i geografia metodą eksperymentu

          Układ słoneczny.

          Podczas zajęć eksperymentalnych z przyrody uczniowie poznali ciała niebieskie wchodzące w skład naszego układu słonecznego. Oglądali animację, układali kolejno planetu z zakupionego zestawu magnetycznego, pracowali z ruchomym modelem naszego Układu Słonecznego oraz obserwowali ruch obiegowy i obrotowy Ziemi na kolejnym modelu. Następnie wykorzystując zdobytą wiedzę rozwiązywali quiz.

          Maria Drewniak

          Obserwacje ptaków.

          Szczególnie interesujące dla uczniów są obserwacje ptaków. Możemy je podglądać w różnych sytuacjach i miejscach, gdyż występują wszędzie wokół nas – w obrębie ruchliwych, miejskich ulic, za oknem szkoły, czy pokoju, na klombach z roślinnością, w ogrodzie, parku miejskim, na polu uprawnym, w sadzie czy lesie. W czasie zajęć z przyrody i geografii, wykorzystaliśmy zakupione lornetki i wybraliśmy się do ogrodu szkolnego, aby zaobserwować ptaki. Na drzewach pozbawionych jeszcze liści, udało nam się zobaczyć opuszczone gniazdo. Widzieliśmy ptaki, które żywiły się w karmniku, a  na horyzoncie zobaczyliśmy las i góry. Zanim wybraliśmy się w teren, uczyliśmy się rozpoznawać ptaki dzięki planszom oraz encyklopedii multimedialnej.

            

          Maria Drewniak

          Gry geograficzne i quizy.

          W czasie zajęć eksperymentalnych z przyrody i geografii, uczniowie rozwiązywali różnorodne quizy i grali w gry geograficzne. Uczniowie z przyrody poznawali w ten sposób rozmieszczenie kontynentów i oceanów na Ziemi, sprawdzali swoją wiedze dotyczącą roślin i zwierząt z najbliższej okolicy oraz dinozaurów – co wynika z ich zainteresowań.

          Uczniowie starsi – w ramach geografii poprzez gry nauczyli się państw Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

          Gry oraz quizy były odpowiednio dobierane do każdej grupy zarówno z geografii, jak i z przyrody. Często dobór wynikał z zainteresowań uczniów.

            

          Maria Drewniak

          Eksperymenty  z wodą.

           Eksperymenty z wodą stanowią dla uczniów zawsze wspaniałą zabawę, ale  też dostarczają wiedzy. Podczas zajęć z przyrody i geografii, uczniowie rozpuszczali substancje, robili mieszaniny, sprawdzali, co przyspiesza rozpuszczanie. Przekonali się, które substancje się nie mieszają i które tworzą zawiesinę.  Obserwowali proces krystalizacji soli.

          Wykonali doświadczenie, podczas którego napełnili  wodą szklankę, przykryli kartką papieru, a następnie odwrócili szklankę. Okazało się, że woda nie wypływa. Kartka utrzymuje ciecz w naczyniu.

           Kolejny eksperyment nazwaliśmy wędrującą wodą. Do tego celu użyliśmy 6 szklanek. Do pierwszej wlaliśmy czerwoną wodę, do trzeciej żółtą, a do piątej niebieską. Trzy szklanki pozostają puste. Następnie ułożyliśmy szklanki w szeregu i połączyliśmy paskami papierowego ręcznika. Obserwowaliśmy co się stanie. Po pewnym czasie poziom wody we wszystkich szklankach był równy,  a kolory wymieszały się.

           Dzięki grze „Młody hydrolog” uczniowie wiele dowiedzieli się na temat zasobów wodnych na świecie, właściwości wody, zanieczyszczeniach wód. Wiedzę mogli wykorzystać podczas gry, w czasie której losowali pytania i odpowiadali na nie.

          Czy śnieg jest czysty?

          Zimowa pogoda i padający za oknami śnieg, skłonił nas do przeprowadzenie doświadczenia, z którego dowiemy się czy śnieg jest czysty oraz ile będzie wody z pełnej szklanki śniegu? Omawialiśmy stany skupienia wody, warunki, w jakich woda zmienia stan skupienia. Okazało się, że z pełnej szklanki śniegu, otrzymaliśmy trochę wody, która niestety nie była czysta.

            

          Jak zbudować model wulkanu?

          Tego nauczyli się uczniowie podczas zajęć z geografii. Najpierw poznali budowę wulkanu, oglądając model ukształtowania terenu, a także krótki film edukacyjny. Dowiedzieli się, jaki jest związek pomiędzy płytową budową litosfery, a występowaniem zjawisk sejsmicznych i wulkanicznych. Następnie samodzielnie wykonali model stożka wulkanicznego z butelki po napoju oraz kolorowej masy solnej. Gdy wulkan był gotowy, przeprowadzili eksperyment imitujący wylew lawy z krateru (dzięki reakcji sody i octu).

          Uczniowie potrafią przeprowadzić i opisać eksperyment oraz wyciągać wnioski.

           Na koniec grali w grę geograficzną, podczas której należało rozpoznać i zaznaczyć na mapie znane i niebezpieczne wulkany. Wzbogacili swoją wiedze, doskonale się bawiąc.

          Maria Drewniak

          Chemia metodą eksperymentu

                  W ramach projektu unijnego uczniowie z klasy 7 rozpoczęli zajęcia z zakresu chemii. Na początku zastanawialiśmy się jak zbudowana jest materia. Z chrupek i plasteliny budowaliśmy modele cząsteczek chemicznych. Doświadczalnie sprawdzaliśmy,  jak na proces dyfuzji wpływa różnica gęstości roztworów. Dzięki zakupionym w ramach projektu odczynnikom młodzi chemicy mogli samodzielnie otrzymać gazy : tlen, wodór oraz tlenek węgla IV oraz sprawdzić ich właściwości.

             

          Naukowe Desery – smakowity konkurs z chemii

          Dla wszystkich wielbicieli chemii i gotowania został zorganizowany konkurs "Atomowa galaretka". Zadaniem uczniów było przygotowanie deseru z owoców i galaretki, który przedstawia model budowy atomu pierwiastka chemicznego.

          Do kulinarno-naukowych zmagań przystąpili uczniowie klas 7 i 8.

          Wyniki konkursu

          1 miejsce — Antonina Czernek

          2 miejsce — Dagmara Pasierbek

          3 miejsce — Magiera Weronika

          Wyróżnienie: Filip Ciepiela

          Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy smacznego!

          Magdalena Jasińska

          Fizyka metodą eksperymentu

          Przygoda z fizyką trwa! Przedstawiamy fotorelację z ostatnich spotkań. Uczniowie wykorzystywali do doświadczeń walizkowe zestawy eksperymentalne. Zuzia zajęła się badaniem właściwości cieczy. Udało się jej zmontować zestaw z U- rurką. Obserwowała podnoszenie się poziomu cieczy oraz badała kształty menisku. Kacper badał właściwości magnetyczne substancji. Zbudował prosty kompas i wizualizował linie pola magnetycznego. Olek budował termometr oraz badał ciśnienie atmosferyczne i hydrostatyczne.

          W roku szkolnym 2021/2022 w pierwszym półroczu młodzi fizycy będą zajmować się elektryzowaniem ciał, elektrycznością i magnetyzmem. Zobaczcie pierwsze zajęcia z tych tematów.

          Na początku zajęć celem przypomnienia z poprzedniego roku ósmoklasiści otrzymali zadanie - odkryć z czego wykonano metalowe kostki wykorzystując do tego obliczenia związane z gęstością. Później zabraliśmy się za tematyką "elektryczną". Wykrywaliśmy ładunki elektryczne za pomocą elektroskopu i budowaliśmy własny elektroskop. Ładunki pozyskiwaliśmy metodą elektryzowania przez tarcie. Dużym wyzwaniem była budowa obwodów elektrycznych. Aby żarówki świeciły i wszystko działało jak należy trzeba się było wykazać kreatywnością i dokładnością oraz pamiętać, że obwód musi być zamknięty. 

           

          W tym półroczu uczniowie rozpoczęli przygodę z eksperymentem. Nie mogło zabraknąć zajęć inspirowanych jednym z najsłynniejszych fizyków czyli Izaakiem Newtona. Uczniowie budowali koło Newtona, na przykładzie kapsli sprawdzali jak działa kołyska Newtona. Natomiast podczas eksperymentu z siłą odrzutu sprawdzali zasadę akcji-reakcji wynikającą z 3 zasady dynamiki autorstwa tego słynnego fizyka. Natomiast śnieżna zima sprzyjała badaniu tego stanu skupienia wody. Młodzi fizycy sprawdzali doświadczalnie, jak sól wpływa na szybkość topnienia się śniegu. Konstruowali też rękę robota.

          Magdalena Jasińska

          "BESTWINA - EDUKACJA W PRZYSZŁOŚĆ"

          Celem głównym projektu pt.: „Bestwina - edukacja w przyszłość” w Gminie Bestwina jest wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 75 uczniów i uczennic uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Bestwinie w okresie od 01.09.2020 do 30.06.2022r. oraz podniesienie efektywności kształcenia w szkole poprzez stworzenie w placówce objętej projektem warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

           Kto może zostać Uczestnikiem Projektu?

          Uczestnikiem Projektu mogą być uczniowie klas IV-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie za wyjątkiem dzieci z niepełnosprawnościami (tutaj klasa nie ma znaczenia).

           Co oferujemy?

          Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe:

          • zajęcia wyrównawcze z matematyki,
          • zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego,
          • zajęcia wyrównawcze edukacja wczesnoszkolna,
          • zajęcia rozwijające z języka angielskiego,
          • zajęcia rozwijające edukacja wczesnoszkolna.

          Praca metodą eksperymentu:

          • edukacja wczesnoszkolna z naukami ścisłymi,
          • geografia,
          • przyroda,
          • matematyka,
          • fizyka,
          • chemia,
          • biologia.

           Wartość projektu to: 351 075,00 PLN

          Dofinansowanie projektu z UE: 315 967,50 PLN

          Okres realizacji: 2020.09.01 – 2022.06.30

           Uczniowie zainteresowani projektem proszeni są o kontakt z szkolnym koordynatorem projektu – panią Magdaleną Jasińską lub nauczycielami poszczególnych przedmiotów .

          BESTWINA_GMINA__-_Plakat.docx

          DEKLARACJA_UCZESTNIKA_PROJEKTU_DATA_PIERWSZE_ZAJ__sCIA.doc

          FORMULARZ_REKRUTACYJNY_DO_PROJEKTU.docx

          O___WIADCZENIE_UCZESTNIKA_PROJEKTU_daty_do_ko_aca_wrze_Tnia_2020.docx

          REGULAMIN_Bestwina_11.1.4.docx

          UMOWA_UCZESTNICTWA_W_PROJEKCIE_daty_do_ko_aca_wrze_Tnia_2020.docx

          ZGODA_NA_PUBLIKOWANIE_WIZERUNKU_daty_do_ko_aca_wrze_Tnia_2020.docx

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
      • zspbestwina@bestwina.pl, przedszkole.bestwina@bestwina.pl
      • Szkoła: 32 215 71 21 Przedszkole: 32 215 75 48
      • ul. Szkolna 11 43-512 Bestwina Poland
      • mgr Angelika Gościk
      • Katarzyna Kupper mgr Lilla Czernek
      • Lider dostępności: mgr Maryla Taranowska kontakt taranowskamaryla@gmail.com lub przez mobi-dziennik
    • Logowanie