• 6b

• Trochę wspomnień

Już za dwa miesiące nadejdzie czas Bożego Narodzenia. Czy będzie taki jak w poprzednich latach. Czy uda nam się zasiąść znowu do naszego klasowego stołu wigilijnego? Czas pokaże. Tymczasem z tęsknotą wspominamy zeszłoroczną Wigilijkę klasową. Były życzenia, opłatek, poczęstunek. Było nastrojowo i pięknie. Śpiewaliśmy kolędy, a jeden z naszych uczniów przygrywał nam kolędy. Liczymy, że ten czas powtórzy się również w tym roku szkolnym. Czekamy z niecierpliwością.

Wiewióra Agnieszka i klasa 3b

Cóż to był za dzień!

23 września uczniowie klas 3 a i 3 b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Podziemia skrywają wiele, wiele tajemnic. A jedna z nich taka: nie jedno oblicze ma kopalnia i każdy – jeśli chce – coś innego zobaczyć w niej może! Dlatego ruszyliśmy do krainy soli. Poznaliśmy Legendę o pierścieniu św. Kingi i ujrzeliśmy jej niezwykłą, znaną na całym świecie kaplicę. Zobaczyliśmy solne jeziorka i piękne rzeźby wykute w soli przez wielickich górników. Spędziliśmy wspaniale czas przy wspólnym posiłku! To był niezapomniany dzień!

Wiewióra Agnieszka i Zarzyka Magdalena

Wycieczka klas pierwszych

Dnia 21 maja 2019r uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Zatorlandu  - Parku Rozrywki w Zatorze.  Zwiedziliśmy  pływając łódkami  Park Mitologii na wodzie, gdzie zobaczyliśmy figury greckich bogów, herosów i mitycznych stworzeń.  W Parku Owadów zobaczyliśmy gigantycznych rozmiarów figury owadów. Park Ruchomych Dinozaurów ukazał nam ponad 100 różnych dinozaurów w gęsto zalesionym terenie, gdzie większość z nich poruszała się i wydawała dźwięki. W trakcie zwiedzania dzieci miały czas na relaks w Lunaparku korzystając z kina 5D Extreme, diabelskiego młynu, karuzel, przejażdżki kolejką, odwiedzając domek do góry nogami. Wycieczka pozwoliła oderwać się od codziennych obowiązków szkolnych i lepiej się wzajemnie poznać.  Czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

Opiekunowie: Agnieszka Wiewióra, Magdalena Zarzyka, Aneta Chłopczyk

ŚWIETO LICZBY PI