• ZWYCIĘZCY W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

2 MIEJSCE - NINA SIERACKA

3 MIEJSCE - PAWEŁ WEJSTER

• Mała książka - wielki człowiek

• Spotkanie z autorką książek dla dzieci

•             21 listopada klasa 1a uczestniczyła w spotkaniu z panią Zuzanną Wiśniowską, autorką książek dla dzieci, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Bestwinie.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującej opowieści o przyjaźni Bajdurki i Myszatego, zawartej w książce pt. „Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i … dinozaury”. Dzieci zdobyły też wiele cennych informacji o otaczającym nas świecie zwierząt i miały okazję do poszukiwania odpowiedzi na stawiane w książce pytania, które pobudziły ich dziecięcą wyobraźnię. To niezwykle udane spotkanie z pewnością rozbudziło zamiłowania czytelnicze naszych pierwszoklasistów.

• Ceramika

• "Szkoła do Hymnu"

• Spotkanie autorskie z Panią Karoliną Ubych

•  - autorką książek dla dzieci.

• Tydzień czytania

• W dniach 23 - 27 października w klasie 1a zorganizowano Tydzień czytania książek. Nauczycielka głośno czytała dzieciom książkę pt. "Cukierku, ty łobuzie!"

• Warsztaty naukowe UNIKIDS - "Podwodny świat w słoiku"

• „Szkoła pamięta”

•             W ramach udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” klasa 1a udała się pod pomnik poświęcony „Tym, co życie oddali Polsce” znajdujący się przy Urzędzie Gminy w Bestwinie. Uczniowie zapalili symboliczny znicz i oddali hołd poległym w walce o niepodległość naszego kraju.

Małgorzata Szwajkowska

• Zwycięzcy w konkursie plastycznym "Nasz Patron"

• I miejsce - Miłosz Chorąży

II miejsce - Dominika Przewoźnik

III miejsce - Hanna Jankowska

• Program profilaktyczny „Magiczne kryształy”

• W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego klasa 1a uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Pracownię Profilaktyki Gaudium 2 Grzegorz Tokarczyk. Program "Magiczne Kryształy" został oparty na pracy z bajką Agnieszki Grzelak pod tym samym tytułem. Dotyka zagadnień związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów (telewizji, komputera), a także pośrednio kwestii naśladownictwa negatywnych wzorców zachowań, np. agresji. Głównym celem warsztatu jest uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, jakie może nieść za sobą brak krytycyzmu wobec mediów. Uświadamia on uczestnikom, iż powinni dokonywać przemyślanych decyzji dotyczących form spędzania wolnego czasu, jak również wyboru mediów, zawartych w nich treści oraz czasu spędzanego przed ekranem telewizora, telefonu komórkowego czy komputera.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji. W tym dniu na ubraniach dzieci nie zabrakło kropek i kółek.

• Witamy w klasie pierwszej

• W dniu 4 września 2023 roku dzieci z klasy 1a ślubowały, że będą wzorowymi uczniami Szkoły Podstawowej w Bestwinie. Dowodem przyjęcia do grona społeczności szkolnej było wręczenie im legitymacji szkolnych. Każdy pierwszoklasista otrzymał również rożek ze słodyczami. Wszystkim życzymy sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole.