Nawigacja

Z życia świetlicy... Dzienny rozkład zajęć świetlicowych REGULAMIN ŚWIETLICY REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ Konkursy Kółka świetlicowe

Świetlica

Z życia świetlicy...

Świetlicowe Andrzejki

            Dzień 30 XI 2018r. na naszej świetlicy przebiegł pod znakiem opowieści oraz wróżb Andrzejkowych. Chętne dzieci miały okazję poznać dawne zwyczaje tego święta. Wychowawczynie przygotowały między innymi: wróżby z układaniem butów, kostkami do gry, sercami z imionami, kartami, czy losowaniem z worka przedmiotów, które przepowiadały wykonywany w przyszłości zawód. Dzieci z humorem podeszły do zabaw, a czas spędzony na świetlicy upłynął w przyjemnej atmosferze.

Wychowawcy świetlicy

Dzień Pluszowego Misia

               26 listopada w naszej świetlicy swoje święto obchodził pluszowy miś. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im cały dzień , brały udział w zabawach oraz pomagały w wykonaniu pracy plastycznej. Dzieci poznały również historię pluszowego misia.

Monika Ptaszek-Płachta, Aneta Chłopczyk

            WIECZÓR W SZKOLE

  5.10.2018 w naszej szkole odbył się „wieczór Świetliczaka”. Dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście wpisane w poczet Świetliczaków. Podczas wieczoru na uczestników czekały liczne atrakcje między innymi takie jak: zabawy, dyskoteka, pasowanie na Świetliczaka. Uczniowie podpisali regulamin świetlicy , jak również otrzymali dyplomy i drobne upominki. Jest nam bardzo miło powitać tegorocznych świetliczków.

                                                                                                            Wychowawcy ze świetlicy.

 

Dzień chłopaka w świetlicy

Świętowanie „Dnia Chłopaka” powoli staje się tradycją w świetlicy szkolnej. 30 września wszyscy chłopcy i ci mali, i ci duzi, obchodzili swoje święto. Także świetlica postanowiła uczcić ten dzień i zorganizować coś dla chłopaków. Dziewczynki z tej okazji przygotowały laurki i złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia: samym szóstek, uśmiechów, radości i jak najlepszej zabawy. Potem rozdały małe upominki. 

Barbara Górka

 „ NEUROSHIMA HEX”  dla uczniów  szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

Podczas turnieju panowała miła atmosfera i towarzyszyło wiele emocji. Dla zwycięzców czekały nagrody, które ufundowała rada rodziców szkoły podstawowej i gimnazjum. Rada Rodziców już kolejny raz wspiera finansowo nasze działania. Dziękujemy  Radzie Rodziców za ufundowane nagrody a panu Danielowi za poświęcony czas oraz  zaangażowanie. Zapraszamy już za rok na kolejny turniej………………..

Barbara Górka

 

Wyjazd do kina

          Koniec roku szkolnego to czas wielu podsumowań między innymi: za postępy w nauce, udział w konkursach, turniejach, zawodach sportowych czy przeglądach. W naszej świetlicy koniec roku to nagrody za wzorowe zachowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach świetlicowych.
            W dniu 9 czerwca.2018 r. dla wyróżnionej grupy Świetliczaków  zorganizowano wyjazd do kina Helios na projekcję filmu pt. „Wyszczekani”. Uważam, że cel wycieczki został osiągnięty, tj. dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzały film, zdobyły umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środkach transportu, nauczyły się aktywnego odbioru sztuki filmowej, rozwinęły wrażliwość estetyczną oraz wzmocniły więzi koleżeńskie.

Kino ma wiele aspektów przyciągających młodego widza. Tajemnicza atmosfera, magia wielkiego ekranu, siła dźwięku, to wszystko składa się na aktywny przekaz, który powoduje, że wizyta w kinie  jest wspaniałą przygodą.

 Wychowawcy świetlicy: Magdalena Sierant, Aneta Chłopczyk

 

Laureatka w ogólnopolskich konkursach  międzyświetlicowych

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Martynka Goliasz może poszczycić się kolejnym sukcesem 
w dziedzinie twórczości plastycznej. Martynka wzięła udział w dwóch konkursach:
 „Motyle”  - zdobywając III miejsce
oraz
 „Rakietą w kosmos” – zdobywając wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Barbara Górka
 

Święto niezapominajki

 

15 maja jak co roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci  obdarowały nauczycieli bukiecikami kwiatów wykonanych z bibuły. Na gazetkę powiesiliśmy wazon pełen Niezapominajek. Dzień ten ma nam przypominać o bliskich nam osobach oraz o tym, aby na co dzień dbać o przyrodę.    

 

                                                                                  Wychowawcy świetlicy

 

Świetliczaki świętują Dzień Bibliotekarza

 Świetliczaki z ZSP w Bestwinie wybrały się do biblioteki z życzeniami i piękną laurką. "Wspaniałych czytelników, zadowolenia z pracy, wszystkiego najlepszego..." - - takie życzenia otrzymały dziś panie z Gminnej Publicznej Biblioteki w Bestwinie oraz pani Agatka z biblioteki szkolnej z okazji święta bibliotekarza.

Barbara Górka

 

Zajęcia bibułkarskie

W ramach działającego przy świetlicy „Klubu Detektywów Przeszłości”, 16 kwietnia do naszej szkoły przybyła pani Eugenia Wilczek z Bestwinki, ceniona artystka ludowa. Poprowadziła zajęcia, na których uczestnicy uczyli się robienia kwiatów z bibuły. Wymagały one dużo cierpliwości i dokładności. Wykonały kaczeńce i krokusy. Warsztaty bibułkarskie upłynęły w radosnej atmosferze. Uczestnikami byli uczniowie od klasy 2 do 5 ze szkoły podstawowej. Nad wszystkim czuwała katechetka Dorota Surowiak, która jest jednocześnie przewodniczącą TMZB. Spotkamy się jeszcze w pierwszej połowie maja.

Dorota Surowiak – katechetka i przewodnicząca TMZB

Świetliczaki dziękują…

W imieniu wychowawców świetlicy  jak również dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej kieruję serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zakup zabawek, sprzętu sportowego oraz gier, które będą wykorzystane podczas zajęć świetlicowych. Nowe gry cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Teraz, kiedy pogoda nie dopisuje czas spędzony po lekcjach w świetlicy jest prawdziwą frajdą dla dzieci.

BARDZO DZIĘUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA TEN PREZENT!

Barbara Górka

Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy

24 listopada 2017 roku, jak co roku, uczniowie w świetlicy szkolnej obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Każda z nich była inna i towarzyszyła dzieciom przez cały dzień zajęć szkolnych. Na koniec zabaw wszystkie dzieci wspólnie wykonały piękną gazetkę.

                                                                                                                                             B. Górka, K. Jonkisz

Noc w szkole połączona z pasowaniem na Świetliczaka

Dzień 6 października był przez uczniów  klasy pierwszej dniem bardzo ważnym. A to z jakiego powodu?  Kolejnej już nocy w szkole połączonej z pasowaniem na świetliczaka.! Wieczorem o godzinie 19.00 wychowawcy świetlicy przywitały bardzo podekscytowanych pierwszaków zaopatrzonych w piżamy, śpiwory i przytulanki. Następnie po krótkim powitaniu zaprosiły dzieci na pyszną kolację. Zadaniem dzieci było przygotowanie pysznej kanapki. Po posiłku rozpoczęły się liczne zabawy, tańce i konkursy zakończone uroczystym ślubowaniem na Świetliczaka. Po godzinie 22.30 gdy już wszystkie dzieci leżały wygodnie w swoich śpiworach, przyszedł czas na kolejny punkt imprezy czyli wieczorny seans filmowy, podczas którego zmęczone pierwszaki zasnęły… Wczesnym rankiem we wspaniałych nastrojach Świetliczaki udały się do domów.

  B. Górka, K. Jonkisz, A. Chłopczyk, D. Surowiak

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
    ul. Szkolna 11
  • 32 215 71 21

Galeria zdjęć