Nawigacja

Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2010/2011 Rok szkolny 2009/2010 Rok szkolny 2008/2009 Rok szkolny 2007/2008

Kronika szkoły

Rok szkolny 2008/2009


Dzień Ziemi

Człowiek przez wieki ujarzmiał przyrodę, uzyskując z niej zasoby niezbędne do tworzenia nowych cywilizacji. I oto nastały czasy, kiedy w wielu regionach kuli ziemskiej pod naciskiem człowieka przyroda zaczęła ustępować, cofać się, a nawet ginąć.”

 

Dlatego 22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole odbył się on 20 kwietnia w poniedziałek i został przygotowany przez klasę IIa. Uczniowie wszystkich klas brali udział w trzech konkurencjach: plakat ekologiczny, Mam Talent i test sprawdzający wiedzę o ochronie środowiska. Do wszystkich konkurencji uczniowie zgłaszali się bardzo chętnie, jednak jak zawsze znalazły się wyjątki. W konkursie na plakat uczniowie wykazali się pomysłowością i nie lada talentem. Podczas Mam Talent jury zaskoczyła inwencja twórcza uczestników, a wyniki testów były oszałamiające. Trzy zwycięskie klasy otrzymały dyplom i nagrodę w postaci kwiatka doniczkowego, które zostały wręczone podczas apelu. Został również odczytany referat na temat: „Co możemy zrobić dla naszego środowiska”.

 

 

Żywa lekcja muzyki

W marcu uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w lekcji "żywej" muzyki, na której dwóch artystów pokazało nam, w jaki sposób powstały instrumenty dęte drewniane. Mogliśmy się dokładnie przyjrzeć ich budowie i zaczerpnąć odrobinę wiedzy na ich temat. Na początku pokazano nam klarnet oraz omówiono jego poszczególne części: ustnik, stroik, baryłkę itd. Po wspaniałym występie doszliśmy do rodziny klarnetu- saksofonu. Wyróżniono kilka jego rodzajów: sopranowy, tenorowy i altowy. Najbardziej w naszej pamięci pozostała piosenka z "Różowej pantery". Dała nam chwilę rozrywki i satysfakcji. Najciekawszym instrumentem okazał się jednak iłi wydający przeróżne dźwięki. Mieliśmy okazję tak naprawdę usłyszeć na żywo niesamowite i przyjemne dla uszu „kawałki”.

W dzisiejszych czasach, młodzież tak rzadko dostrzega w muzyce emocje i to co w niej najważniejsze. Ludzie coraz rzadziej sięgają po ambitną muzykę, wolą tworzyć lekkie i łatwe w odbiorze utwory. A tak naprawdę w życiu chodzi o to, by wyrażać własne poglądy, a zarazem uciekać od szarej rzeczywistości.

Muzyka jednak traci swoje wartości, przynajmniej ta prawdziwa. Coraz częściej powstaje tylko i wyłącznie na komputerze i za pomocą innych sprzętów. A gdzie prawdziwe jej piękno, połączenie finezyjnych pomysłów człowieka i instrumentu? Pamiętajmy, że prawdziwe brzmienie pochodzi z żywego instrumentu i serca muzyka...

 

 

Spotkanie z Leonem Foksińsim

byłym więźniem obozu Auschwitz

i uczestnikiem „marszu śmierci”

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
    ul. Szkolna 11
  • 32 215 71 21

Galeria zdjęć