Kronika szkoły

Kamila w Korei

28.08.2018 wyjechałam z tatą, koleżanką i dziewięcioma zawodnikami z innych klubów jako reprezentacja Polski do Korei Południowej na 19. Otwarte Mistrzostwa Świata Radioorientacji Sportowej. Mistrzostwa rozpoczynały się 2 września, więc mieliśmy 4 dni na zaaklimatyzowanie się i poznanie okolicy na wyspie Incheon. Dużym utrudnieniem była dla nas różnica czasu, ponieważ przylatując do Korei, trzeba przestawić wskazówki zegara o 7 godzin do przodu.

Drugiego września pojechaliśmy do hotelu w mieście Sokcho zapewnionego przez organizatora. Dzień później wieczorem odbyła ceremonia otwarcia, na której były reprezentacje 32 państw (około 400 zawodników). Startowałam w kategorii 19 lat, ponieważ młodszych uczestników nie było. Warunki na trasie były bardzo trudne. Pogoda wcale nie ułatwiała biegu-  było bardzo duszno i wilgotno. Na trasie zdziwiły mnie najbardziej pająki wielkości dłoni, później dowiedziałam się, że niektóre gatunki są jadowite.

Startowałem w 4 biegach i najlepsze miejsce jakie zajęłam to 11 na 36.

W czasie pobytu w Korei zawarłam dużo znajomości z ludźmi z całego świata. Kraj ten zachwycił mnie wysoko rozwiniętą techniką, nowoczesnymi budynkami i mnóstwem kolorów. Jedzenie było tam dobre, którego głównym składnikiem dań były owoce morza i ryż.

Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Na pewno tego nie zapomnę.

Kamila Wiśniewska z klasy III b gimnazjum

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dzisiejszy poranek w częściowo odnowionej sali gimnastycznej naszej szkoły był wyjątkowo uroczysty. Zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości przywitała pani dyrektor Agata Rak, ogłaszając oficjalnie rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/ 2019. Pani dyrektor przedstawiła nową panią wicedyrektor- Katarzynę Przewoźnik oraz nowego księdza- Szymona Czaudernę.

Pani dyrektor podczas okolicznościowego przemówienia przypomniała o trwającej reformie oświaty, zwróciła uwagę na specyfikę nowego roku szkolnego, w którym będziemy obchodzić stulecie odzyskania niepodległości oraz sześćdziesięciolecie oddania budynku szkoły społeczności Bestwiny.

Szczególnie ciepłe słowa skierowała pani dyrektor pod adresem pierwszoklasistów, którzy dzisiaj zostali włączeni do szkolnej braci: złożyli uroczyste ślubowanie, a po pasowaniu „magicznym ołówkiem” na ucznia Szkoły Podstawowej w Bestwinie otrzymali pełne słodkości rogi obfitości.

Podczas uroczystości pani dyrektor Agata Rak zwróciła uwagę na bardzo ważną rolę rodzica w procesie kształcenia dzieci oraz podkreślała wspierające znaczenie szkoły w procesie wychowania młodego człowieka. Po okolicznościowym krótkim wystąpieniu pana przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Stanclika,  pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia  samych sukcesów i radości w podążaniu ścieżkami wiedzy i nauki.

Ireneusz Sikorski