• Dzienny rozkład zajęć świetlicowych

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone według dziennego rozkładu zajęć.

Jest on dostosowany do planu lekcji, uwzględnia przerwę śniadaniową, obiadową oraz czas oczekiwania na rodziców. Ułatwia organizację pracy, wdraża uczniów do przestrzegania zasad zachowania i porządku, pozwala także rodzicom przyprowadzać dziecko do świetlicy i odebrać o takiej porze, aby było obecne na interesujących je zajęciach.

Dzienny rozkład zajęć świetlicowych w godz.6.30 – 17.00

6.30 – 8.00

Zajęcia dowolne według zainteresowań dzieci (czytanie opowiadań, baśni, bajek, prasy dla dzieci, rozmowa z dziećmi, zabawy integracyjne, zabawy konstrukcyjne, gry planszowe, układanki)

8.00 – 8.45

8.55 – 9.40

Zajęcia programowe edukacyjno – wychowawcze organizowane w grupach wychowawczych (zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, przyrodnicze, gromady zuchowej)

9.00 – 9.15

Przerwa śniadaniowa

9.50 – 10.35

10.45 – 11.30

Zabawy ruchowe i relaksacyjne, gry sportowe (w świetlicy, sali gimnastycznej, boisku szkolnym)

11.30 – 11.45

Przerwa obiadowa – I zmiana

11.45 – 12.30

12.30 – 12.45

Przerwa obiadowa – II zmiana

12.45 – 13.20

Zajęcia programowe edukacyjno – wychowawcze organizowane w grupach wychowawczych (zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, informatyczne)

13.30 – 13.45

Przerwa obiadowa – III zmiana

13.20 – 15.30

Zabawy ruchowe i gry sportowe (w świetlicy, sali gimnastycznej, boisku szkolnym)

15.30 – 16.00

16.00 – 17.00

Zajęcia dowolne według zainteresowań dzieci (czytanie opowiadań, baśni, bajek, prasy dla dzieci, rozmowa z dziećmi, zabawy konstrukcyjne, gry planszowe, układanki).