Z życia świetlicy... Dzienny rozkład zajęć świetlicowych REGULAMIN ŚWIETLICY REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ Konkursy Kółka świetlicowe

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ PRZY ZSP

W BESTWINIE

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, szkoła zorganizowała stołówkę.
  2. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez pracowników kuchni dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum ZSP w Bestwinie.
  3. Posiłki wydawane są w czasie trwania rocznych zajęć dydaktyczno -wychowawczo-opiekuńczych w godzinach 11.00 – 11.15, 11:30 – 11:45,  12:30 – 12:45, 13.00 – 13.15 oraz o 13.30 – 13.45.
  4. Postanowienia niniejszego regulaminu, aktualny jadłospis, ogłoszenia dotyczące stołówki szkolnej, w tym wysokość miesięcznych opłat za posiłki, zamieszczone są na stronie internetowej szkoły oraz na tablicach informacyjnych  przy świetlicy szkolnej.

UPRAWNIENI DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI

Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są: uczniowie szkoły wnoszący opłaty indywidualnie oraz uczniowie szkoły, których dożywianie dofinansowuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

USTALENIE WYSOKOŚCI OPŁAT ZA POSIŁKI

1. Wysokość opłat za obiady dla uczniów w stołówce szkolnej określa dyrektor szkoły     w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę. Opłatę ustala się w wysokości  kosztów produktów wykorzystanych do przygotowania posiłku.
  2. Wysokość opłat za obiady w stołówce szkolnej - opłata za jeden posiłek dla ucznia wynosi 2,55 zł.
  3. O zmianie odpłatności za posiłki korzystający ze stołówki informowani są z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

WNOSZENIE OPŁAT ZA POSIŁKI

1. Opłatę za wyżywienie wnosi się za cały miesiąc w wyznaczonych terminach.
  2. Opłaty za wyżywienie należy dokonać przelewem na konta bankowe.

ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY

1. Odliczeń za odwołane obiady dokonuje się w następnym miesiącu.
  2. Warunkiem uwzględnienia odliczeń jest zgłoszenie nieobecności ucznia przez rodzica lub prawnego opiekuna do godziny 8.00 u wychowawcy świetlicy lub sekretarza szkoły.
  3. Zgłoszenie może być dokonane osobiście lub telefonicznie na numer (032) 215-71-21 oraz 530 – 393 -  666 (sms).
  4. W przypadku planowanej nieobecności w szkole, np. wycieczka, wychowawcy zgłaszają ten fakt u wychowawców świetlicy, co najmniej trzy dni wcześniej.
  5. Rezygnację z obiadów szkolnych należy zgłosić do końca miesiąca, w którym uczeń korzysta z posiłków.

ZWOLNIENIE Z OPŁAT ZA POSIŁKI

1. Dyrektor Szkoły, może zwolnić ucznia w całości lub części opłat za korzystanie  z posiłków
   na wniosek rodziców:

a)     w przypadku trudnej sytuacji materialnej rodziny ucznia,
b)     w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych

2. Zwolnienia mogą zostać udzielone w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie
      dofinansowanie posiłków ze środków pomocy społecznej, a zgłosi się sponsor do zapłaty
      posiłków.

3. Przy rozpatrywaniu wniosków o zwolnienie z opłat konieczne jest uwzględnienie
     dokumentów potwierdzających trudną sytuację materialną lub losową ucznia.

4.   Trudną sytuację materialną należy zgłosić do pedagoga szkolnego.

ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
  2. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść do wyznaczonego okienka.
  3. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce.
  4. Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w pomieszczeniach stołówki osobom nie spożywającym posiłków, w tym również rodzicom uczniów.
  5. Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo jego rodzic.
  6. Uczniowie korzystający ze stołówki zobowiązani są do pozostawienia okryć wierzchnich oraz obuwia w szatni, a plecaków przed stołówką.
  7. Nad bezpieczeństwem uczniów korzystających ze stołówki czuwają dyżurujący nauczyciele.
  8. Obiady wydawane są uczniom tylko w przypadku terminowych wpłat za dany miesiąc.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. We wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki decyduje Dyrektor ZSP w Bestwinie.
  2. Wszelkich zmian w niniejszym regulaminie dokonuje dyrektor.
  3. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2014 roku.

ZASADY KULTURALNEGO ZACHOWANIA SIĘ
W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

1. NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE :

• na obiad przychodzimy w wyznaczonych godzinach dla danych klas
  • podczas wydawania obiadów w stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek
  • w czasie obiadu dyżury pełnią nauczyciele świetlicy
  • w stołówce NALEŻY PRZESTRZEGAĆ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA związanych ze spożywaniem posiłków
  • uczniowie przebywający w stołówce zobowiązani są do KULTURALNEGO ZACHOWANIA SIĘ
  • przed okienkiem, w którym wydaje się obiady obowiązuje kolejka w jednym szeregu
  • zachowujemy szczególną ostrożność przy przemieszczaniu się  z posiłkiem
  • zwracamy uwagę na bezpieczeństwo swoje oraz innych
  • uczniowie przebywający w stołówce słuchają poleceń nauczycieli pełniących dyżur, pań obsługujących kuchnię i stosują się do nich