Nawigacja

Z życia świetlicy... Dzienny rozkład zajęć świetlicowych REGULAMIN ŚWIETLICY REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ Konkursy Kółka świetlicowe Zajęcia dodatkowe

Świetlica

Z życia świetlicy...

Święto niezapominajki

 

15 maja jak co roku w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci  obdarowały nauczycieli bukiecikami kwiatów wykonanych z bibuły. Na gazetkę powiesiliśmy wazon pełen Niezapominajek. Dzień ten ma nam przypominać o bliskich nam osobach oraz o tym, aby na co dzień dbać o przyrodę.    

 

                                                                                  Wychowawcy świetlicy

 

Świetliczaki świętują Dzień Bibliotekarza

 Świetliczaki z ZSP w Bestwinie wybrały się do biblioteki z życzeniami i piękną laurką. "Wspaniałych czytelników, zadowolenia z pracy, wszystkiego najlepszego..." - - takie życzenia otrzymały dziś panie z Gminnej Publicznej Biblioteki w Bestwinie oraz pani Agatka z biblioteki szkolnej z okazji święta bibliotekarza.

Barbara Górka

 

Zajęcia bibułkarskie

W ramach działającego przy świetlicy „Klubu Detektywów Przeszłości”, 16 kwietnia do naszej szkoły przybyła pani Eugenia Wilczek z Bestwinki, ceniona artystka ludowa. Poprowadziła zajęcia, na których uczestnicy uczyli się robienia kwiatów z bibuły. Wymagały one dużo cierpliwości i dokładności. Wykonały kaczeńce i krokusy. Warsztaty bibułkarskie upłynęły w radosnej atmosferze. Uczestnikami byli uczniowie od klasy 2 do 5 ze szkoły podstawowej. Nad wszystkim czuwała katechetka Dorota Surowiak, która jest jednocześnie przewodniczącą TMZB. Spotkamy się jeszcze w pierwszej połowie maja.

Dorota Surowiak – katechetka i przewodnicząca TMZB

Świetliczaki dziękują…

W imieniu wychowawców świetlicy  jak również dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej kieruję serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zakup zabawek, sprzętu sportowego oraz gier, które będą wykorzystane podczas zajęć świetlicowych. Nowe gry cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Teraz, kiedy pogoda nie dopisuje czas spędzony po lekcjach w świetlicy jest prawdziwą frajdą dla dzieci.

BARDZO DZIĘUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA TEN PREZENT!

Barbara Górka

Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy

24 listopada 2017 roku, jak co roku, uczniowie w świetlicy szkolnej obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Każda z nich była inna i towarzyszyła dzieciom przez cały dzień zajęć szkolnych. Na koniec zabaw wszystkie dzieci wspólnie wykonały piękną gazetkę.

                                                                                                                                             B. Górka, K. Jonkisz

Noc w szkole połączona z pasowaniem na Świetliczaka

Dzień 6 października był przez uczniów  klasy pierwszej dniem bardzo ważnym. A to z jakiego powodu?  Kolejnej już nocy w szkole połączonej z pasowaniem na świetliczaka.! Wieczorem o godzinie 19.00 wychowawcy świetlicy przywitały bardzo podekscytowanych pierwszaków zaopatrzonych w piżamy, śpiwory i przytulanki. Następnie po krótkim powitaniu zaprosiły dzieci na pyszną kolację. Zadaniem dzieci było przygotowanie pysznej kanapki. Po posiłku rozpoczęły się liczne zabawy, tańce i konkursy zakończone uroczystym ślubowaniem na Świetliczaka. Po godzinie 22.30 gdy już wszystkie dzieci leżały wygodnie w swoich śpiworach, przyszedł czas na kolejny punkt imprezy czyli wieczorny seans filmowy, podczas którego zmęczone pierwszaki zasnęły… Wczesnym rankiem we wspaniałych nastrojach Świetliczaki udały się do domów.

  B. Górka, K. Jonkisz, A. Chłopczyk, D. Surowiak

Aktualności

Kontakt

  • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
    ul. Szkolna 11
  • 32 215 71 21

Galeria zdjęć