• Rok szkolny 2022/2023

Dziś 30 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka!!!

Wszystkim naszym kolegom składamy najserdeczniejsze życzenia wręczając upominek :)

Koleżanki z klasy z Panią Anią

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Bestwinie

W dniu 19 września uczniowie kl 1A wraz z wychowawcą odwiedzili Muzeum Regionalne w Bestwinie. Podczas zajęć „ Kapsuła czasu”, które prowadził kustosz muzeum Pan Andrzej Wojtyła dzieci poznawały sprzęty używane w dawnych czasach , próbowały zgadywać w jaki sposób były wykorzystywane. Dzieci widziały: zabawki drewniane, telefon, radio, akordeon, aparat fotograficzny i maszynę do pisania. Największym zaskoczeniem dla dzieci był patefon i gramofon. Dzieci mogły porównać sposób odtwarzania  muzyki dawniej i dziś. Dużą atrakcją było obejrzenie bajki, wyświetlanej starym aparatem. Całą klasą otrzymaliśmy zadanie domowe polegające na sprawdzeniu aktualnych cen artykułów spożywczych – każde dziecko ma jeden artykuł. Jedno zadanie zostało skierowane do Rodziców- jest to prośba o napisanie listu do swojego dziecka, który otrzyma dopiero kończąc ósmą klasę. Listy od Rodziców i karteczki z cenami artykułów spożywczych oraz informacjami prasowymi  będą przechowywane w „Kapsule czasu” do ukończenia szkoły podstawowej. Po tym czasie kapsuła zostanie otwarta, a listy zostaną wręczone uczniom. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

Uroczyste pasowanie na ucznia

W dniu 1 września odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.  Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Urszulę Kraus. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane legitymacje. Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu życzę wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

wychowawca Anna Krywult-Dyrek

klasa 1a

Biadun Tomasz, Buchacz Jan, Furgał Eliza, Honkisz Sonia, Kapustka Patryk, Karkut Witold, Kraus Nina, Kubik Lena, Lorenc Jan, Misiek Gabriel, Mol Lena, Ozimina Sonia, Pawlus Fabian, Płaza Damian, Rusin Miłosz, Ruśniok Nikodem, Skinderowicz Olivier, Solich Jan, Ślosarczyk Paweł, Świerkot Oliwia, Urbańczyk Lili, Wiśniewski Mikołaj, Wróbel Patryk.