• Ozdoby wielkanocne z masy solnej

• W dniu 21 marca cała klasa uczestniczyła w warsztatach Unikids. Dzieci mieszały składniki: mąkę, sól, wodę. Następnie dodawały barwnik. Z powstałej masy solnej wykrawały ozdoby wielkanocne.

• Europa i Ja - ciekawe miejsca

• Kolejne zadanie już za nami, tym razem poznawaliśmy ciekawe miejsca Włoch, wspólnie obejrzeliśmy filmy i prezentację. Następnie rysowaliśmy miejsca, które najbardziej nam się podobały, niektórzy układali puzzle z zabytkami Włoch.

• Robimy maść nawilżającą

• Kolejne warsztaty Unikids poświęcone były maściom. Dzieci poznały różne rodzaje maści: propolisowa, majerankowa, nawilżającą, rozgrzewającą. Poznawały właściwości: zapach, kolor, konsystencję. Nastepnie utarły w moździerzu składniki: wazelinę, lanolinę i zapachy: mango, truskawka, kaktus z miętą.

• "Europa i ja"

• Kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu "Europa i ja" wykonane! Uczniowie klasy 1c i 2b, po oglądnięciu włoskiej bajki Pikonio, mieli za zadanie pokolorować bohatera. Poznali też inne bajki, które pochodzą z Włoch, takie jak:Calimero, La Pimpa, Lupo Alberto czy Topo Gigio. Bajki przypadły im do gustu!

• Nasza pierwsza wspólna Wigilia w szkole

• Rośliny i zwierzęta- kolejne zadanie.

• Uczniowie wykonali kolejne zadanie, pt.: Rośliny i zwierzęta. Zadaniem dzieci było zapoznać się ze zwierzętami i roślinami, które możemy spotkać we Włoszech.  Dzieci nauczyły się dużo nowych słówek. Oglądały również  prezentacje. Na koniec kolorowały zwierzęta i rośliny, wykonały również jeże  z kolorowego papieru.

• Zimowe zabawy na śniegu

• Wyniki konkursu

• Laureatki konkursu na ilustrację do ulubionej książki.

Lena Korczyk - I miejsce

Zofia Kozioł - wyróżnienie

• Mikołajki

• 6 grudnia klasa 1c pod drzwiami swojej sali znalazła wielkie pudełko, pełne prezentów, które zostawił dla nich Święty Mikołaj. Dzieci z radością rozpakowały prezenty.Miłe chwile zostały uwiecznione na kolorowych zdjęciach, a wspomnienia zostaną z nami na długo. Dziękujemy Mikołajowi i elfom i zapraszamy za rok!

• Dzień Pluszowego Misia.

• 24 listopada klasa 1c obchodziła Dzień Pluszowego Misia.

• Ogólnopolski projekt Europa i ja - słowniczek obrazkowy

• Kolejne zadanie zaliczone! Klasy 2b i 1c stworzyły słowniczek obrazkowy z wyrazami w języku włoskim. Jedna klasa, w grupach, podpisywała po włosku wybrane przez siebie obrazki, a następnie przyklejała na bristol i prezentowała całej klasie, druga klasa malowała obrazki do podpisów oraz dopasowywała włoskie napisy do wydrukowanych już obrazków. Dzieciom bardzo podobało się to zadanie, a już niedługo kolejne!

• Spotkanie autorskie z panią Karoliną Ubych autorką książek dla dzieci

• Nasze pierwsze warsztaty UNIKIDS

• Konkurs plastyczny „ św. Jan Kanty – nasz patron”

• I miejsce – Magdalena Chyclak

II Miejsce – Stanisław Markiel

III miejsce – Lena Korczyk

• „Magiczne Kryształy”

• W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego klasa 1 c uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych pt. „Magiczne Kryształy” prowadzonych przez pracownię „Glaudium”. Program jest adresowany głównie do dzieci młodszych klas szkoły podstawowej, to profilaktyka skupiona wokół przemocy przedstawionej w mediach. Program ma charakter edukacyjny, jego zadaniem jest zapobieganie zjawisku agresji u uczestników. Celem programu jest przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV i gry komputerowe oraz integracja klasy i nauka współpracy.

• Nasz pierwszy wyjazd do kina

• Nasz pierwszy wyjazd do kina na film „O psie, który jeździł koleją” do Multikina w Czechowicach- Dziedzicach oraz laureatki konkursu plastycznego, organizowanego przez szkolną bibliotekę – ilustracja do filmu: Wiktoria Molek i Natalia Puchała.

• "Europa i ja"- symbole narodowe

• Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Europa i ja" zobowiązuje do wykonania z listy 13 zadań minimum 8 zadań. Klasy 1c oraz 2b wybrały kraj Włochy, który będą do końca kwietnia poznawać.

Pierwsze zadanie zaliczone! Klasy zapoznały się z symbolami narodowymi Włoch, godłem, flagą hymnem. Uczniowie wskazywali na mapie Państwo Wochy,  stolicę Włoch - Rzym,  słuchali hymnu, kolorowali flagę i godło.

• Witamy w klasie pierwszej

• 4 września, w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Bestwinie. Pani Dyrektor Angelika Gościk „magicznym ołówkiem” pasowała na ucznia wszystkie dzieci z trzech klas pierwszych. Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po pasowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz pełne słodkości rogi obfitości. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Klasa 1c : Adamaszek Emilia, Biłka Tymoteusz, Bura Kacper, Bury Helena, Chowaniec Nina, Chyclak Magdalena, Gołuszko Kamil, Kocur Barbara, Korczyk Lena, Kozioł Zofia, Kubiczek Mikołaj, Markiel Stanisław, Molek Wiktoria, Nowak Nadia, Placuch Ksawery, Puchała Natalia.

Ewelina Pysz

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka czekał na nas wszystkich słodki poczęstunek od rodziców- przepyszne babeczki! Naszym chłopakom złożyłyśmy najserdeczniej życzenia i wręczyłyśmy im piękne prezenty – kubki z imionami oraz trochę słodkości.

• "Europa i Ja"

• Nasza klasa bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Europa i ja". Od października do maja udamy się w wirtualną podróż do Włoch. Ciao!

• DZIEŃ KROPKI

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 15 września. Tego dnia wspólnie odkrywaliśmy swoje talenty, poznawaliśmy swoje mocne strony oraz  pobudzaliśmy wyobraźnię.