• Rok szkolny 2010/2011

        • Wakacje, wakacje, znowu są wakacje........

          USTRONIE MORSKIE 2011

           

          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.

          Pokazy chemiczne - Kraków

          Wycieczka klasy 3a i 3b - KOTLINA KŁODZKA

          Wycieczka klasy 1a i 1c - TRESNA 2011

          Wycieczka klasy 2a i 2b - WARSZAWA 2011

           

          Wycieczka klasy 3c - MAZURY 2011

           

           

          EGZAMIN GIMNAZJALNY 12 - 14 KWIETNIA 2011

           

           

          DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia 2011

          to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.  Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z grafiki komputerowej wykonali ciekawe prace o tematyce ekologicznej, które zostały zebrane w album i opublikowane w sieci.

           

           

          Udział w projekcie CKSiR "Źródła energii".

           

           

          LEKCJA W MUZEUM KLASY 2 A

          "Od ziarenka do bochenka"

           

          To było 11 grudnia 2010 roku

          „Romeo i Julia” musical w Studio Buffo

          Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa

          Oryginalna muzyka Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Szekspira "Romeo i Julia", reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Andrzeja Worona, kreacja nowych talentów - to gwarancje wielkiego wydarzenia artystycznego.

          Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości.
          To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb.
          Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami.

          Światowa prapremiera musicalu "Romeo i Julia czyli Sny w Weronie", przygotowywana we współpracy Teatru Studio Buffo i Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi odbędzie się 8 października 2004 roku w Warszawie, w Hali Widowiskowej TORWAR - widownia jednorazowo pomieści ponad tysiąc osób.
          Planowana jest trasa w całej Polsce.

          Udział w musicalu otwiera kolejnym młodym utalentowanym ludziom drogę do kariery. Castingi wyłoniły grupę młodych utalentowanych osób, z których w wyniku prób wyłonieni zostaną główni bohaterowie.

          Poszukiwana Julia ma 12-15 lat, pięknie śpiewa, jest utalentowana aktorsko i tanecznie. Podobne talenty posiada Romeo, który liczy 13 - 17 lat, (przeszedł mutację).

           

          Mikołajki dla niepełnosprawnych

          1 grudnia uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II pod opieką pani Oliwii Sobieskiej udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, by zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i muzyczne podopiecznym fundacji RAZEM. Byliśmy dumni i szczęśliwi, gdy na twarzach niepełnosprawnych pojawił się uśmiech na widok oczekiwanego Mikołaja, w którego wcielił się Sebastian Szpaczek z 1a. Choć niektórych zżerała trema, przedstawienie wypadło świetnie. Po spektaklu śpiewaliśmy kolędy. Wtedy pomogła Ania Kosmaty, która grała na keyboardzie i flecie , Asia Molek wzmacniała nasz potencjał głosowy i Marek Bury, który przygrywał na gitarze.

          Z pewnością wielu z nas nie może doczekać się kolejnego spotkania z niepełnosprawnymi.

          Karolina

           

          „Jest takie miejsce u zbiegu dróg
          Gdzie się spotyka z zachodem wschód…

          Wzorem poprzednich lat także w tym roku szkolnym nie zapomnieliśmy o naszej ojczyźnie. 10 listopada na sali gimnastycznej wśród bieli i czerwieni flag odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          Przygotowana została przez klasę IIIB oraz panią Dorotę Surowiak, która pomogła nadać uroczystości odpowiedni klimat i formę. Na scenie przepięknie udekorowanej przez panią Ewę Sierant pojawiali się zatem żołnierze i mieszkańcy wojennej Warszawy, którzy zabrali uczniów i nauczycieli w krótką podróż śladem wspomnień dawnych lat. Widzowie mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze wiersze i melodie patriotyczne, przetykane utworami przygotowanymi przez chór pod opieką pani Magdaleny Wodniak-Foksińskiej. Dowiedzieliśmy się także jak trudnym i czasochłonnym procesem było uwolnienie Polski spod władzy trzech zaborców. O patriotyzmie i obowiązkach każdego Polaka przypomniał sam Józef Piłsudski, a znicze stojące pod drewnianym krzyżem uświadomiły nam jak ważna jest nasza pamięć o bohaterach tamtych dni. Odbyło się też krótkie wręczenie dyplomów dla autorów wyróżnionych gazetek klasowych, które zakończyło uroczystą cześć apelu.

          Dzięki temu krótkiemu występowi każdy z obecnych na sali mógł choć na chwilę wczuć się w atmosferę pamięci i zadumy, tak ściśle związaną z obchodami Święta Niepodległości.

          … Nasz pępek świata, nasz biedny raj
          Jest takie miejsce, taki kraj.”

           

           

          Modlitwa za ofiary holocaustu

                W Dzień Zaduszny, 2 listopada uczniowie naszego Gimnazjum wraz z opiekunami: p. Ireneuszem Sikorskim i dk. Mariuszem Chwedczukiem udali się do byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i Brzezince.

                      Miejsce to wyglądało przerażająco. Byliśmy otoczeni płotem z kolczastymi drutami, a przed naszymi oczyma widniał napis: ,,Arbeit macht frei'', co oznacza: ,,Praca czyni wolnym". Całą grupą przechodziliśmy przez teren muzeum, a wokół nas stały stare, ceglane budynki- dawniej będące ,,mieszkaniami" dla więźniów. Rozglądaliśmy się dookoła i próbowaliśmy sobie wyobrazić, co mogli czuć ludzie, którzy przebywali tam w czasie wojny. Wygłodzeni, przemęczeni, brudni, a niekiedy nawet chorzy- musieli znosić te męczarnie i okropne warunki. Nasz polonista i diakon opowiadali nam o niektórych zdarzeniach, które wydarzyły się podczas okupacji niemieckiej. Wszyscy słuchaliśmy ich z ogromnym zaciekawieniem oraz zadawaliśmy wiele pytań. Przechodząc przez obóz, widzieliśmy mnóstwo ludzi, którzy bez ustanku przewijali się przez kolejne miejsca muzeum. My weszliśmy do bloku 11 i ujrzeliśmy celę, gdzie katowano ks. Maksymiliana Kolbe. Na parterze tego budynku mogliśmy zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali ludzie w Auschwitz. Były straszne. W jednym z pomieszczeń sypialnych mieściło się nawet 100 osób. wszyscy byli poupychani, gdzie się tylko dało. Nie mogliśmy sobie wyobrazić, jak ludzie to znosili. Następnie poszliśmy pod ścianę śmierci, gdzie rozstrzeliwano więźniów. Tam pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicze i położyliśmy kwiaty.

                      Później udaliśmy się do kolejnego bloku, gdzie mogliśmy zobaczyć tzw. ,,styki"- zdjęcia byłych więźniów obozu. Ludzie wyglądali na nich przerażeni. Nikt się nie uśmiechał, a kobiety miały ścięte włosy. Pod niektórymi portretami były wypisane dane osobowe więźniów. Większość z nich to ludzie bardzo wykształceni.  Nie zapominajmy też o tym, że na początku istnienia obozu przywożono tam tylko mężczyzn, których sporą część stanowili Żydzi.

                      Na koniec wizyty w Auschwitz poszliśmy do krematorium, gdzie zagazowywano i palono ludzkie ciała. Wchodząc tam, poczulismy dreszcze na skórze! Miejsce to wyglądało strasznie! Po wyjściu z krematorium udaliśmy się do busa. A po chwili jazdy byliśmy już w Brzezince.

                      Centralnym punktem tego obozu były tory, które prowadziły od bramy aż pod pomnik ofiar Birkenau. Idąc wzdłuż torów, rozglądaliśmy się dookoła. Teren tego obozu był bardzo rozległy. Otaczały nas baraki- niektóre z nich już spalone, i druty- dawniej pod wysokim napięciem oraz wieże, z których SS-mani pilnowali więźniów.  Gdy dotarliśmy do pomnika, z prawej i z lewej strony mogliśmy zobaczyć dwa spalone przez okupantów krematoria. Następnie pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicze i wróciliśmy do busa.

                      Ten obóz oraz przeżycia i wrażenia zawsze pozostaną w naszej pamięci. Myślę, że słowa zacytowane przez pana Sikorskiego: ,,Kto nie zna historii własnego narodu, ten musi ją przeżyć jeszcze raz"- są dla nas- uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II bardzo istotną wskazówką w dzisiejszym życiu i w przyszłości oraz podejmowaniu własnych decyzji, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć jutro...

                                                                                                                                                                                                                                                                  Joanna Molek IIIc

           

          10 jubileuszowy rajd na Groń Jana Pawła II

          23 października czterdziestu najdzielniejszych uczniów wraz z nauczycielami i panią dyrektor reprezentowało szkołę w jesiennym rajdzie. Pogoda wyjątkowo nam dopisywała, nie wspominając o humorze.

          Jak co roku klasa druga przygotowała chrzest pierwszoklasistom. Był tor przeszkód, smakowite dania, zagadki i pasowanie. Każdy pierwszak został stosownie umalowany „na kotka”. W poczet społeczności gimnazjalnej przyjęto też oficjalnie  wychowawczynię klasy 1c oraz nauczyciela matematyki – pana Witolda Stasickiego.

           

          Częstochowa

           

            Dnia 6 października tego roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.30. Następnie dwudziestoosobową grupą udaliśmy się na mszę świętą, gdzie czekały już setki uczniów z innych szkół. Jeden z księży powiedział, ze tym razem było nas około 22 tysięcy. Po dwugodzinnej mszy z pięknym kazaniem udaliśmy się do autokaru, by się odrobinę posilić. Nawet na parkingu nie brakowało cudownej atmosfery, zresztą jak zawsze.

          Do Bestwiny wrócilismy o godzinie 16.00. Jestem dumna z faktu, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce.

          14 października rozstrzygnięto również konkurs na pracę literacką "Jan Paweł II - odwaga świętości".
          Zwycięzcą został Mateusz Ochman z klasy 3a.
                                                                                     Karolina Pasierbek

           

           

          Sprawozdanie z zawodów sportowych

                    Dnia 6 października 2010 roku odbył się powiatowy etap sztafetowych biegów przełajowych na 1000m. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – żeńska i męska. Dzielne dziewczyny walczyły do ostatku sił i udało im się uratować honor szkoły, gdyż nie zajęły ostatniej pozycji. Chłopcy, którzy reprezentowali gimnazjum w składzie: Mateusz Radwański, Marek Wójtowicz, Patryk Tomanek, Paweł Piłat, Mateusz Zarzyka i Jacek Chochorowski pokazali się z jak najlepszej strony i uzyskali siódmą lokatę, z czego nauczyciele wychowania fizycznego byli zadowoleni.
          Organizację natomiast oceniam na poniżej oczekiwań.
          Mimo to zachęcam wszystkich do biegania, by z roku na rok wynik był lepszy.
            
              

          Mateusz Zarzyka

          Dzień Chłopaka w 1a

          30 września 2010 w wielu klasach obchodzono
          Dzień Chłopaka.

          Nie zabrakło gorących życzeń, słodkich i zabawnych upominków od dziewczyn.

          Kolejny raz okazało się, że największą frajdę sprawiają panom zabawki, zwłaszcza te składane.

           

          Uśmiechu na twarzy
          a w sercu radości,
          spełnienia marzeń
          i szczęścia w miłości -
          wszystkiego najlepszego
          z okazji Dnia Chłopaka

           

           

           Zajęcia integracyjne

           

          We wrześniu i w październiku klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez panią psycholog i panią pedagog.

           

           

           

          Było dużo śmiechu do łez i dobrej zabawy. Pisaliśmy, zadawaliśmy pytania, rysowaliśmy drzewo o mocnych korzeniach, prawiliśmy sobie komplementy, wymyślaliśmy motto klasowe oraz tworzyliśmy kontrakt klasowy.

           I choć zajęcia trwały trzy godziny, nie nudziliśmy się.

           

           

           

          Najważniejsze było  to, że mogliśmy się lepiej poznać.
          Teraz wychowawcy mają nas jak na talerzu.

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
      • zspbestwina@bestwina.pl, przedszkole.bestwina@bestwina.pl
      • Szkoła: 32 215 71 21 Przedszkole: 32 215 75 48
      • ul. Szkolna 11 43-512 Bestwina Poland
      • mgr Angelika Gościk
      • Katarzyna Kupper mgr Lilla Czernek
      • Lider dostępności: mgr Maryla Taranowska kontakt taranowskamaryla@gmail.com lub przez mobi-dziennik
    • Logowanie