• Realizacja programu edukacyjno – profilaktycznego

„Dziel się Uśmiechem”

Na przełomie stycznia / lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bestwinie realizowana była VIII Edycja programu profilaktycznego Polskiego Czerwonego Krzyża "Dziel się Uśmiechem". Oddział Rejonowy PCK w Bielsku-Białej dostarczył do naszej szkoły pakiety edukacyjne dla uczniów.

W realizacji programu wzięli udział uczniowie klasy I-III oraz IV - VI szkoły podstawowej.

W ramach tego projektu przygotowane i przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było przekazanie wiedzy na temat zębów i ich funkcji, higieny jamy ustnej, zasad mycia zębów, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat i regularnego przestrzegania zasad czterech kroków dbania o zęby.

W przyswojeniu nowych wiadomości i utrwalaniu prawidłowych nawyków pomogły uczniom plansze, rebusy, karty pracy, prezentacja multimedialna, krzyżówka, pogadanka.

Uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami: szczoteczką i pastą do zębów, kalendarzem mycia zębów, kolorowankami, planami lekcji i dyplomami.

Dziękujemy również wszystkim wychowawcom za pomoc przy realizacji projektu, co było troszkę utrudnione poprzez zdalne nauczanie w klasach IV - VI.

Barbara Górka