Nawigacja

 • Dni otwarte

  Dni otwarte

  W dniu 11 października o godzinie 17.00 dla rodziców uczniów klas 6, 7, 8 i III/G rozpocznie się zebranie połączone z pedagogizacją: „Wypalenie, czy depresja dzieci”, które poprowadzi psycholog PPP w CZ-Dz. Pani Dominika Bąk.

  Klasy 1-5 indywidualne spotkania z wychowawcami wg. potrzeb nauczycieli i rodziców od 16.00 do 17.00.

  Zapraszamy

 • I Ty możesz pomóc

  I Ty możesz pomóc

   W naszej szkole w terminie od 14 października do 16 listopada 2018r.  odbędzie się zbiórka artykułów dla zwierząt ze schroniska w Bielsku- Białej

   Do wystawionych pojemników możesz włożyć  to czego najbardziej według kolejności potrzebują:

  - karmę dla psów i kotów

  - żwirek dla kotów

  - obroże, smycze

  - koce, legowiska

   Akcję wspiera www.PsiaEdukacja.eu oraz nasza placówka. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tejże akcji. Za przyniesione artykułu uczniowie będą otrzymywać punkty z zachowania.

   Koordynatorami akcji w naszej szkole są panie:

   Maria Drewniak, Paulina Zdeb i  Agnieszka Dutka

 • UBEZPIECZENIE

  UBEZPIECZENIE

  Rada rodziców po przeanalizowaniu ofert ustaliła, że dobrowolne ubezpieczenie dzieci zlecone zostanie firmie STU ERGO HESTIA SA.

  Suma ubezpieczenia wynosi 14000,00 zł.

  Dobrowolna składka wynosi: dla przedszkola 42,00 zł, dla uczniów szkoły 49,00 zł.

  Wpłaty przyjmują wychowawcy do 10 października.

     mailUlotka_dla_rodzicow_Bestwina_2018.doc

 • Kamila w Korei
  18.09.2018

  Moduł Kronika szkoły został zmodyfikowany

 • Warsztaty UNIKIDS

  Warsztaty UNIKIDS

  Warsztaty UNIKIDS

  Proponujemy uczniom udział w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Warsztaty dla uczniów klas czwartych i starszych będą po lekcjach. Zapisy u nauczyciela przyrody - Marii Drewniak.

  Tematy zajęć w tym semestrze to:

  1. „Ale się namieszało! Sporządzamy nietypowe mieszaniny chemiczne.”

  Czy nasz rok szkolny można rozpocząć inaczej jak nie eksperymentami?! Tym razem stworzymy kolorowe, bąbelkowe i odrobinę wybuchowe mieszaniny. Sprawdzimy, czy cukier wykorzystywany zwykle do słodzenia herbaty można użyć do ciekawych eksperymentów. Spróbujemy również utopić olej. Czy to możliwe?!

   2. „Niezwykłe masy plastyczne”

   Masy plastyczne rozwijają zdolności manualne, uczą koordynacji i sprzyjają koncentracji. To świetna zabawa dla całej rodziny! W tym semestrze chcielibyśmy zaproponować Państwu następujące masy:

  a) „Mannolina – sensoplastyczna zabawa”

  Czy jest coś lepszego niż stworzenie kolorowej, błyszczącej i pięknie pachnącej masy, którą można wykorzystać do kreatywnej zabawy?! Na tych warsztatach poznamy mannolinę i spróbujemy ją samemu wykonać ze składników dostępnych w kuchni. Brzmi ciekawe? Spróbujcie stworzyć ją razem z nami.

  b) "Plastelina domowym sposobem"

  Zastanawialiście się kiedyś z czego powstaje plastelina? Czy można stworzyć ją samemu? Na tych warsztatach podejmiemy wyzwanie stworzenia kolorowej plasteliny, która zapewne dostarczy nam wiele radości.

  c)  "Jadalna masa plastyczna" 

  Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania tym razem JADALNEJ masy plastycznej. Będzie zabawnie i smacznie!

  3. „Bąbelkowe warsztaty, czyli czas na bańki mydlane”

  Kto z nas nie próbował puszczać baniek mydlanych? Obserwowanie i ich tworzenie  jest nieprawdopodobnym przeżyciem dla dzieci w każdym wieku. Często po zakupie gotowego płynu pojawia się pytanie, czy jest możliwe zrobienie go samemu. Macie ochotę podjąć próbę razem z nami? Oprócz płynu do baniek, który każdy z nas zabierze, stworzymy bąbelkowe i kolorowe wulkany. 

   Czas trwania warsztatu: 45 minut. Liczebność grupy: 15-25 osób. Koszt warsztatu od 11 zł/osobę, ze względu na długoletnią współpracę Uniwersytet Dzieciecy Unikids obniżył opłatę dla uczniów naszej szkoły do 9 zł za warsztat..

 • KONKURS "CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO"

  KONKURS "CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO"
  Ruszyła kolejna edycja tego popularnego konkursu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży reprezentującej szkoły podstawowe w trzech kategoriach wiekowych klasy: od I do III klasy,  od IV do VI klasy oraz klasy VII, VIII i ostatnia klasa gimnazjum –szkoły zlokalizowane na terenie powiatu bielskiego.
  Termin nadsyłania prac do 29 wrzesnia 2018. Prosimy o zapoznanie się z konkursem.
   

  REGULAMIN_XV_KONKURSU_DLA_DZIECI_I_MLODZIEZY_ZE_SZKOL.docx

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  ZEBRANIE RODZICÓW

  Pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 13 września 2018r. o godzinie 17.00. Spotkania odbędą się w salach lekcyjnych a rodziców klas 8 i III gimnazjum zapraszamy do małej sali gimnastycznej na spotkanie w sprawie organizacji egzaminów.

  Zapraszamy.

 • U nas jest pięknie

  U nas jest pięknie

  „U nas jest pięknie” Konkurs fotograficzny.
  Zachęcam uczniów i rodziców do udziału w konkursie fotograficznym.

  Prace należy złożyć w szkole u nauczyciela geografii - Marii Drewniak do dnia 10 września. Pace zostaną wysłane przez szkołę do organizatora.

  Organizatorzy
  Organizatorami konkursu są Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

  Uczestnicy
  Konkurs ma charakter otwarty.

  Opis
  Konkurs fotograficzny, organizowany w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Objęty jest patronatem National Geographic Polska.

  Celem konkursu jest ukazanie piękna przyrody ożywionej i nieożywionej oraz uroku architektury województwa śląskiego. Konkurs jest adresowany do wszystkich osób zafascynowanych regionem śląskim, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy miejsca zamieszkania. Zapraszamy do udziału uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców województwa śląskiego i osoby odwiedzające go w celach turystycznych, biznesowych czy rodzinnych.

  Zdjęcia będą oceniane w czterech kategoriach tematycznych:

  1. U nas jest pięknie – przedstawienie piękna śląskiej przyrody ożywionej i nieożywionej.
  2. Powroty, czyli wczoraj i dziś śląskiego krajobrazu – zestaw dwóch fotografii przedstawiających to samo miejsce z perspektywy kilku, kilkudziesięciu lat.
  3. Z hałdą w tle i w roli głównej – uchwycenie specyficznego piękna „czarnej damy” śląskiego krajobrazu, symbolu górniczej przeszłości regionu.
  4. Urok małej i dużej architektury – przedstawienie wyjątkowego piękna architektury śląskiej.

  Prace należy dostarczyć w postaci odbitek (format minimum A4) oraz w wersji elektronicznej na płycie CD (szczegóły w regulaminie).

  Nagrody
  Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 2.000 zł. Termin przyjmowania zgłoszeń 2018-09-15 .

  Strona konkursu www.rzg2018.us.edu.pl/konkurs-fotograficzny/

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie zaprasza wszystkich uczniów 3 września 2018 r. na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.

  Plan dnia:
  8.00 - msza św. w kościele parafialnym w Bestwinie;
  9.15 - spotkanie z wychowawcami w klasach dla uczniów klas 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 8a, 8b IIIa i IIIb;
  9.15 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 połączone ze  ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. W spotkaniu uczestniczą uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej oraz klasy 2a, 2b, 3 i 7 oraz rodzice i goście oraz rada pedagogiczna..


   

 • WAKACJE:)))))))))

  WAKACJE:)))))))))

   

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzy wszystkim uczniom bezpiecznego wypoczynku, sprzyjającej pogody oraz niezapomnianych przygód i wrażeń.

  Do zobaczenia 3 września 2018 roku.

 • „Moje inspiracje” - III edycja"

  Moduł Kronika szkoły został zmodyfikowany o „Moje inspiracje” - III edycja"

 • PODZIĘKOWANIA RADZIE RODZICÓW

  PODZIĘKOWANIA RADZIE RODZICÓW - Obrazek 1

   

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

   nie przez to, kim jest, lecz przez to,

  czym dzieli się z innymi.”

  Jan Paweł II

   

  W imieniu całego Grona Pedagogicznego i swoim własnym składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za owocną pracę na rzecz uczniów i wychowanków w mijającym roku szkolnym, a także za trud w systematycznym pozyskiwaniu funduszy. Dzięki wspólnej pracy mogliśmy zrealizować wiele cennych inicjatyw naszych uczniów, poprawić oraz wzbogacić wyposażenie przedszkola i szkoły.

  Szczególne podziękowania kieruję w stronę całego Prezydium Rady Rodziców, których zaangażowanie wspierało sprawną i skuteczną działalność Rady. Wyrazy wdzięczności składam na ręce wszystkich Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszy wspaniałych domowych wypieków oraz zabawę karnawałową. Wiele naszych działań dydaktycznych i wychowawczych nie byłoby możliwych bez Państwa wsparcia i życzliwości.

  Drodzy Rodzice życzymy wytrwałości i sukcesów w Waszej codziennej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Liczymy na Waszą pomoc i również owocną współpracę w nowym roku szkolnym.

  Agata Rak
  Dyrektor
  ZSP Bestwina

   

   

  Bestwina, 22 czerwca 2018r.

 • NEUROSHIMA HEX
  20.06.2018

  Moduł Świetlica został zmodyfikowany

 • Wręczenie nagród laureatom konkursu Zielona Pracownia 2018

  Wręczenie nagród laureatom konkursu Zielona Pracownia 2018
  16.06.2018

  15 czerwca w ramach regionalnych obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska miała miejsce akcja informacyjno-edukacyjna „Moc Zielonych Atrakcji”, podczas której odbywały się warsztaty edukacyjne, eko konkursy i zabawy oraz  występy zespołów harcerskich. Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i sporej frekwencji. Wśród uczestników byli także nasi uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach  Na pikniku podsumowano również IV edycję konkursów „Zielona pracownia_projekt’2018” oraz „Zielona pracownia’2018”. Nasza szkoła jest jednym z laureatów obu konkursów. Podczas uroczystego wręczenia nagród otrzymaliśmy dyplom. Teraz czeka nas realizacja projektu, urządzanie pracowni.

Aktualności

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BESTWINIE
  ul. Szkolna 11
 • 32 215 71 21

Galeria zdjęć